Глава податкового комітету ВР - про скасування права ФОПів з ІІІ групи на надання послуг

Все про економіку та фінанси

Глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю для “РБК-Україна” висловив думку про доцільність заборони для фізосіб-підприємців працювати на третій групі спрощеної системи оподаткування.

“Першу групу збираємося реформувати, ввести патент на індивідуальну діяльність, всіх самозайнятих об`єднати з першою групою, але поки у нас чіткої концепції немає.

Якщо говорити про третю групу, я не розумію, у чому проблема підняти поріг. Якщо люди платять 5% від податкового навантаження, бізнес на загальній системі платить менше 5%, платить 2-3% від обороту. Зрозуміло, що є нюанс з ухиленням від податків при виплаті зарплат через ФОП. Але якщо поєднати ці речі, щоб це не можна було використовувати при виплаті зарплат, наприклад, прибрати послуги, залишити тільки торгівлю і виробництво, то я не бачу проблем для держави в цьому”, - зауважив Д. Гетманцев.

P.S.

Згодом Д. Гетманцев заявив, що його слова про скасування права ФОПів третьої групи на надання послуг вирвали з контексту.

"Фізтчні особи будуть мати право, як і раніше, надавати послуги через ФОП! Ніхто цього права не забирає!

В інтерв`ю на РБК-Україна мова йде про те, як збільшити ліміт для третьої групи платників. Це слушна ідея.

Однак існує проблема - зараз третя група ФОП використовується великим бізнесом для уникання сплати ПДФО та ЄСВ.

Тому, ДОРЕЧНО розглядати варіант підвищення ліміту з одночасним розглядом запобіжників, які не дозволять великому бізнесу надалі уникати сплати податків.

Яких запобіжників? Відповіді на це питання поки немає. Давайте обговорювати разом - так само як ми разом із бізнесом та громадськістю розглядаємо всі інші законопроекти.

І ще раз наголошую – зміни у системі оподаткування не можуть бути за рахунок заборони роботи ФОПів, що надають послуги на єдиному податку".