Глава МВФ: перша фаза торгової угоди США і Китаю не усуне невизначеність

Все про економіку та фінанси

Перша фаза торговельної угоди між США і Китаєм не усуне невизначеність, яка стримувала зростання світової економіки. Про це заявила головний виконавчий директор МВФ Крісталіна Георгієва, повідомляє AFP, констатує "Укрінформ".

"Попереду ще багато роботи, щоб залікувати розрив між двома найбільшими економіками світу", - зазначила вона.

Георгієва зазначила, що оскільки торговельна угода між США і Китаєм є лише тимчасовим рішенням, вплив на інвестиції не буде ліквідовано.

У МВФ підрахували, що напруженість у світовій торгівлі знизить світове економічне зростання на 0,8% або на 700 млрд доларів. Причому більша частина з цього пов`язана не з тарифами, а з невизначеністю, яка змушує компанії гальмувати інвестиції.

За словами Георгієвої, невизначеність зачіпає не тільки бізнес, але й окремо взятих осіб, особливо з урахуванням зростальної нерівності в багатьох країнах.

"Наприклад, в Британії перші 10 відсотків контролюють майже стільки багатства, скільки нижні 50 відсотків", - сказала вона.

Глава МВФ попередила, що "надмірна нерівність перешкоджає зростанню і... може розпалити популізм та політичні потрясіння".