Глава МВФ анонсувала погіршення прогнозу для світової економіки

Все про економіку та фінанси

Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що криза в світовій економіці "тільки набирає обертів, а прогноз вже гірший навіть наших песимістичних очікувань", пише "БізнесЦензор".

"Якщо медицина не здолає вірус, багато економік постраждають ще сильніше", - сказала глава МВФ на конференції Financial Times у вівторок. - Вкрай ймовірно, що в червні ми оновимо прогнози. І вже зараз ясно, що варто очікувати поганих новин".

Для перезапуску економіки після карантину всі країни світу вже пообіцяли виділити з казни додаткові 9 трлн доларів, привела Георгієва свіжі оцінки МВФ.

"І ми просимо всіх тільки про одне: будь ласка, витрачайте якомога більше. І потім ще трохи", - сказала вона.

Таких грошей ні у кого немає, їх доведеться позичати. Платити за рахунками доведеться майбутнім поколінням: наполегливою працею, через підвищені податки або інфляцію. 

У березні, коли вірус вперше продемонстрував свій вплив, відтік капіталу з ринків, що розвиваються, досяг майже 100 млрд доларів, що приблизно в чотири рази більше, ніж за кожен з трьох попередніх фінансових криз.

Георгієва сказала, що квітнева статистика малює зворотну картину: завдяки вливанням ліквідності з боку центробанків США, єврозони, Великобританії та Японії у інвесторів знову прокинувся апетит до ризику, і капітал почав повертатися на ринки, що розвиваються.

Але майбутнє безпосередньо залежить від результату битви з вірусом. Якщо він повернеться з новою силою, збиток виявиться набагато серйозніше, а прогнози знову доведеться переглядати.

І у МВФ є підстави побоюватися такого розвитку подій.

Поки Георгієва виступала на віртуальній конференції, економісти її організації опублікували оцінку перших кроків Європи назустріч бескарантинному майбутньому. Вони попередили, що Старий Світ гірше підготовлений до зняття обмежень, ніж Азія, першої яка прийняла удар пандемії.

"У кожного своя стратегія, але Європа, схоже, виходить з карантину на більш ранній стадії епідеміологічного циклу, ніж Азія. До того ж, можливості повномасштабного тестування, відстеження контактів та ізоляції вогнищ зараження в Європі поступаються азійським аналогам", - попереджають експерти МВФ.

"І Азії, і Європі карантин завдає серйозного економічного і психологічний шкоди. Бажання якомога швидше зняти його більш ніж зрозуміло. Однак діяти потрібно обережно, і не варто піддаватися спокусі відкрити всього побільше і швидше. Це загрожує рецидивом хвороби".