Марченко - Нацбанку: дозвольте гривні поступово девальвувати

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю для Liga.net таким чином прокоментував поточну ситуацію з курсом та відповідним впливом на доходи держбюджету (нагадаємо, що при підготовці змін у держбюджету враховувався прогноз 29,5 грн/дол на кінець грудня, - ред.):

<...> Згадайте ситуацію початку березня. Тоді був серйозний ризик стрімкої девальвації. Зараз ситуація заспокоїлася, спекулятивний чинник прибрано, але торгівельне сальдо залишається від’ємним. Це означає, що економічно нам було би доцільно дозволяти поступову девальвацію гривні. Однак, політика курсоутворення - це компетенція виключно НБУ.

Вважаю, що абсолютною цінністю монетарної політики НБУ не має бути лише інфляція. Важливими є і питання економічного зростання. Інакше відбувається дефляція, яку бачимо зараз, та рецесія, яка почалася в Україні задовго до карантину. Падіння промислового виробництва триває вже 9 чи 10 місяців. Таке питання актуальне не лише в Україні. Приміром, Крістін Лагард, яка наразі керує Європейським центробанком, вже поставила завдання переглянути монетарну політику у бік пошуку стимулів для економічного зростання. Моє переконання: ми маємо робити те саме”.