Глава КСУ заявив про "ознаки конституційного перевороту" в законопроекті Зеленського

Все про економіку та фінанси

Голова Конституційного суду України Олександр Тупицький під час брифінгу заявив, що законопроект президента Володимира Зеленського про припинення поновжень суддів КСУ має ознаки конституційного перевороту, повідомляє "Радіо Свобода".

«Сьогодні з’являється проєкт закону. За ніч його склепали. 4288. Він має ознаки конституційного перевороту в Україні. Я це відповідально заявляю, тому що це порушення статтей 149, 149-1 Конституції України», – запевнив Тупицький. 

Він очікує, що за законопроект проголосують 3 листопада.

«Що повинно відбутися у парламенті у вівторок? Законом чи постановою мають скасувати рішення Конституційного суду. Чому тоді не указом президента? Нащо залучати парламент в таку неконституційну справу? Одна особа взяла на себе відповідальність (ініціатива ж президентська) і скасувала указом рішення Конституційного суду. Так простіше давати всьому оцінку. Результат-то однаковий. Не потрібно підв`язувати колективну відповідальність, за якою ніхто не відповідає», – заявив голова КСУ.

Він відреагував на прописану в законопроєкті пропозицію розформувати склад Конституційного суду.

«Я не здивуюся, тому що такі думки вже були в [голови виконкому Нацради реформ Міхеїла] Саакашвілі перетворити Конституційний суд на палату Верховного суду. Це теж варіант, але в недорозвинених країнах. Можна з палати створити Конституційний суд, розвиваючи демократичні засади в суспільстві, але не можна з Конституційного суду зробити палату. Це звуження. Але дивуватися тут нема чому. Усе може відбуватися дуже швидко», – сказав Тупицький.

Він додав, що хоче зустрітися із президентом Володимиром Зеленським.

«Я хочу звернутися до президента України, що ми – Конституційний суд – хочемо поспілкуватися з президентом України. Ми запрошуємо його. У будь-якому форматі: з журналістами, потім без журналістів. Треба прибрати цей штучний конфлікт. Він нікому не потрібний», – заявив Тупицький.

Так само він запросив до розмови голову Верховної Ради про «дозволені законом форми роботи», щоб швидко виправляти ситуації із законами.

«Країна не може рухатися, якщо Конституційний суд вирішує роками, чи закон конституційний чи не конституційний», – наголосив Тупицький.