Глава ФДМУ: велика і мала приватизація в 2020 році має принести від 12 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко в інтерв’ю для Liga.net розповів, що в нього на наступний рік є KPI продати великих держпідприємств на суму не менше 6 млрд грн.

“Плюс мала приватизація - теж 6 млрд грн. Від оренди плануємо отримати 3-4 млрд грн. Будемо дуже старатися, щоб вийшло, - зазначив керівник ФДМУ. - Розраховуємо, що до грудня буде прийнято рішення Кабміну про передачу на приватизацію близько 500 підприємств. Запит був на 800. Дивимося, хто передає нам ці 500 об`єктів і як”.

У переліку великих ДП на приватизацію Д. Сенниченко назвав Об`єднану гірничо-хімічну компанію, Електроважмаш, Краснолиманску, Центренерго, Одеський припортовий завод, Президент Готель - “це ті, де вже призначені радники по приватизації, до них ще додасться близько 15 підприємств” (цитата).

“З підприємствами великої приватизації працюватимуть радники, які вивчать ситуацію, проаналізують поточний стан кожного з них. Саме вони запропонують варіанти вирішення. Зараз ще рано говорити, як саме буде здійснюватися приватизація обленерго”, - додав глава Фонду держмайна.

За його словами, наразі згідно із законом про приватизацію, сума вартості активів понад 250 млн грн - це велика приватизація “і складна процедура”. “Мала - це ми просто взяли компанію, подали лот на Prozorro.Продажі, люди прийшли і купили. Але під неї потрапляють активи в 249 млн грн, наприклад, і там є багато великих підприємств”, - зауважив Д. Сенниченко.