Глава ДПС: втрати через схеми з ухилення від сплати податків - $7,7 млрд на рік

Все про економіку та фінанси

Глава Державної податкової служби Олексій Любченко в статті для zn.ua повідомив, що ДПС оцінює втрати від схем з ухилення (мінімізації) від сплати податків на суму близько 7,7 млрд дол на рік, у т.ч.

- зарплата в «конвертах» — 4,3 млрд дол;
- діяльність «скруток» і конвертаційних центрів — 1,5 млрд дол;
- офшори — 0,8 млрд дол;
- підакцизні товари — 1,0 млрд дол;
- збитки держпідприємств — 0,1 млрд дол.

"Приміром, загальні доходи населення 2020 року без урахування податків становили 3,4 трлн грн, з яких 1,9 трлн — це заробітна плата та інші трудові доходи. При цьому обсяги виторгу підприємств торгівлі, що фіксуються через касові апарати, 2020 року становили менш як 1,3 трлн грн. Це означає, що лише 38% витрат домогосподарств фіксується через фіскальний чек зі сплатою відповідних податків і зборів", - зауважив О. Любченко.

Разом з тим, за його словами, 2020 рік став роком відчутного прогресу в ефективності роботи нової Державної податкової служби.

"В умовах низхідної динаміки економічної активності, яка проявилася ще у другому півріччі 2019-го, і зростання номінального ВВП у 2020 році на 5,4% (падіння реального випуску становило 4%) надходження до державного та місцевих бюджетів, а також з єдиного соціального внеску торік зросли на 13,5%, а сальдо надходжень з податку на додану вартість збільшилося на 36,8%. Індикативні показники податкових надходжень 2020 року перевиконано на 49,2 млрд грн (+10,7%).

У січні-лютому 2021-го при зростанні обсягів постачання товарів і послуг (база оподаткування ПДВ) на 10,3% порівняно із відповідним періодом минулого року сальдо надходжень з ПДВ збільшилося у 1,5 разу (з 17,8 млрд до 25,8 млрд грн). Це стало можливим завдяки ефективному розширенню бази оподаткування за рахунок тіньової економіки", - пише глава ДПС.

Нагадаємо, наразі проводиться конкурс на посаду нового глави Державної податкової служби. Є 9 претендентів. Серед них - у т.ч. О. Любченко.