Глава ДПС розповів, чи повинні заробітчани сплачувати податки в Україні

Все про економіку та фінанси

Глава Державної податкової служби Олексій Любченко заявив, що при отриманні іноземних доходів громадяни мають подати декларацію про майновий стан та доходи.

«Загальне правило просте: із доходів, які одержують українські громадяни, сплачують податки. Неважливо, де. У нас є підписані угоди про виключення подвійного оподаткування абсолютно з усіма країнами, де працюють наші люди. Якщо наші громадяни заплатили податки за кордоном: у Польщі, Угорщині, Португалії або деінде – в Україні ніхто з них вимагати податки не має права. Єдине, що вони мають зробити, – це подати податкову декларацію», - підкреслив О. Любченко.

Як зауважують в ДПС, обов’язок подачі декларації про майновий стан і доходи, а також сплати податків та зборів визначено ст. 67 Конституції України.

"При цьому, якщо громадянин отримував доходи за кордоном, а це особливо стосується українських заробітчан, і сплатив податки там, то за умови надання таких підтверджуючих документів йому не доведеться сплачувати податки ще раз і в України", - зауважують в ДПС.