Глава ДПС не підтримує заміну податку на прибуток податком на виведений капітал

Все про економіку та фінанси

Глава Державної податкової служби Олексій Любченко не підтримує заміни податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал (ПнВК). Він сумнівається, що держава зможе перекрити недоотримані надходження, пише Lb.ua.

"Можливо, не вистачає рівня кваліфікації, але я податку на виведений капітал не розумію. Я розумію поляків, які його ввели для малого і середнього бізнесу і через перерозподіл Євросоюзу більш ніж 30 мільярдів євро собі раз - і в бюджет дотацію отримали, тому що в них діра. А де ми ці дірки закриємо, якщо це 80+ мільярдів на рік?" - сказав голова податкової.

Заступник голови виконавчого комітету реформ Олександр Ольшанський на початку літа говорив, що зараз оптимальний час для введення ПнВК, тому що втрат бюджету від зміни податку з урахуванням кризи може і не бути. Але Любченко каже, що це не так.

"Цього місяця декларування 10 серпня [кінцевий термін подання декларацій з податку на прибуток підприємств за перше півріччя]. Мені 1 травня принесли розрахунки з очікуваним до кінця року. Я трохи напружився, але потім макроцифри подивився - і, думаю, взагалі не проблема. Питання в тому, скільки буде плюса - 15 млрд або 30 млрд? Ось 15 млрд податкова система вже бачить", - сказав він.