Глава асоціації "зеленої" енергетики - про претензії ДПС до галузі на 20 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Голова Української асоціації відновлюваної енергетики Олександр Козакевич прокоментував недавню заяву глави Державної податкової служби Олексія Любченка, що підприємства “зеленої” енергетики “про податок на прибуток взагалі забули”, і податківці можуть знайти в них “20 млрд грн податку на прибуток”.

За словами О. Козакевича, за інформацією самої ж ДПС, податкові надходження від "зеленої" енергетики в 2019 році склали 19,8 млрд грн, з яких 6,2 млрд грн - податок на прибуток.

“Податкові надходження від виробників ВДЕ перевищили надходження від вугільної та атомної генерації. Проте цього року багато інвесторів зіткнулися з ситуацією, коли через заборгованість з боку ГП за відпущену електроенергію, вони просто не мали коштів, щоб сплатити податкові зобов`язання з податку на прибуток. А це загрожувало штрафами та пенями. На наше звернення щодо застосування касового методу з нарахування податку на прибуток ми отримали негативну відповідь. Тому компанії мусили брати позики, щоб "закрити" борги перед державою по нарахованому податку на прибуток, якого фактично не отримали”, - зауважив глава Української асоціації відновлюваної енергетики.

Він очікує, що “податкова прийде до бізнесів ВДЕ з перевірками, як тільки закінчиться період дії карантину і мораторію на перевірки” (цитата).

“Це буде черговий інструмент [тиску] на додачу до вже застосованих: 5% оплата за вироблену електроенергію, ретроспективне зниження "зеленого" тарифу, невиконання меморандуму та, як вишня на торті, конституційне подання про скасування "зеленого" тарифу”, - вважає О. Козакевич.

Крім того, коментуючи заяву про ухилення “зеленою” енергетикою від сплати податку на прибуток на 20 млрд грн, глава Української асоціації відновлюваної енергетики додав таке:

“З 2014 року (рік, в якому було скасовано звільнення від сплати податку на прибуток виробників електроенергії з ВДЕ) по 2019 рік включно виручка від продажу "зеленої" електроенергії склала близько 80 млрд грн (без ПДВ). Навіть уявивши абсурдну ситуацію, про яку мріє кожен податковий інспектор - коли підприємець не має жодних витрат - сума податку на прибуток за цей період склала б 14,4 млрд грн. І аж ніяк не 20 млрд грн”, - резюмував О. Козакевич.