Гетманцев: слід об’єднати ЄСВ, ПДФО, військовий збір в один податок зі ставками від 15%

Все про економіку та фінанси

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в ефірі Радіо НВ" заявив, що єдиний соціальний внесок (ЄСВ), податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) і військовий збір можуть об`єднати, пише "НВ Бізнес".

«Не дивлячись на те, що я обережно відношуся до зменшення тиску на фонд оплати праці, це питання назріло, і ми готові його розглянути, запропонувавши відповідні зміни до Податкового кодексу України. В тому числі, мені здається, на часі об`єднання ЄСВ, податку на доходи фізичних осіб і військового збору», — сказав нардеп.

За словами Гетманцева, податкове навантаження на фонд оплати праці планують знизити: «Я не готовий говорити про якісь кінцеві розрахунки, кінцеві суми, але ми говоримо про те, що мінімальна ставка податку на доходи фізичних осіб — чи то єдиного цього податку — повинна становити 15%. Зараз 18%, це єдина ставка [ПДФО]. Ми говоримо про те, що може бути помірна прогресія і з більших доходів буде сплачуватися більше податків. Відповідно загальний рівень податкового навантаження повинен бути зменшений».