Гетманцев - про держбюджет на 2020 рік: потрібний секвестр, іншого рішення немає

Все про економіку та фінанси

Глава парламетського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп з фракції "Слуга народу" Данило Гетманцев заявив, що бюджет-2020 необхідно секвеструвати до кінця року. На його думку, іншого ефективного рішення проблеми недовиконання бюджету в витратній частині немає, пише Lb.ua.

"Дивіться, що зараз відбувається щодо бюджету. Бюджет у частині доходів перевиконується за рахунок грамотної роботи Податкової. Податкова станом на 24 листопада перевиконала індикативні показники бюджету на 4,6 млрд гривень (загалом 462,9 млрд грн). З іншого боку, Мінфін недовиконав план із запозичення. Унаслідок цього у нас дійсно недовиконання бюджету в витратній частині зараз достатньо велике. Це проблема. Вона є. На жаль, на найближчі півтора місяці до кінця року вона буде погіршуватися", - заявив він.

Гетманцев підкреслив, що "в ситуації, яка склалася, я в жодному разі не тисну на Мінфін, але на місці міністра, я б скорочував витрати. Тут, на жаль, крім секвестру іншого рішення немає", - вважає він.

Голова фінкомітету ВР додав, що "точно не друкував би гроші. Адже це буде рішення, яке спричинить катастрофічні наслідки в перспективі. Тому ми маємо скоротити капітальні витрати. Та профінансувати захищені статті".

За його оцінкою, бюджет на 2021 рік до другого читання вимагає суттєвого доопрацювання.

"Я вважаю, що дійсно треба зменшити закладений дефіцит. Також переконаний, що необхідно переглянути джерела дефіциту. Також має бути врахований обмежений обсяг гарантій, які залучаються. І ми маємо зробити все можливе, щоб скоротити той обсяг запозичень, які Мінфін планує залучити в наступному році. Так, джерела викликають сумніви. Тим більше, що Кабінет Міністрів пропонує взяти 702 млрд в наступному році в борг. І 4/5 цієї суми розмістити на внутрішньому ринку. А тут немає таких грошей, немає ресурсів", - підкреслив він.