Герус - про "зелений" тариф: електроенергія для населення мала б здорожчати удвічі

Все про економіку та фінанси

Глава парламентського комітету з питань енергетики і ЖКГ Андрій Герус під час брифінгу заявив, що аби повністю покрити "зелений тариф", необхідно підвищити тарифи на електроенергію для населення на 100% або на 50% - для промислових споживачів, а це нереально, пише "БізнесЦензор".

"В Україні різко зросла частка вітрової та сонячної генерації, яка оплачується за "зеленим" тарифом. Це некероване виробництво. Воно практично повністю залежить від погодних умов. Але ми змушені балансувати ці витрати за рахунок інших видів генерації, і в кінцевому рахунку з кишені споживачів ", - зазначив депутат.

Герус повідомив, що в порівнянні з кінцем 2018 року енергетичні потужності з поновлюваних джерел (сонце, вітер, біомаса) зросли в 3,4 рази - до 7,2 ГВт. При цьому, згідно з прогнозом Міненерго, в 2020 році "зеленій" генерації споживачі заплатять 52 млрд грн, що в 2 рази більше, ніж в 2019 році.

"Ціна сонячних панелей в розрахунку на 1 Вт з 2009 року знизилася на 91%. Йде здешевлення технологій, і поліпшення їх продуктивності. У більшості країн Європи сонячна електроенергія дешевшає. Щоб в Україні споживачі не платили за "зеленим" тарифом більше, ніж в країнах Євросоюзу, потрібно впровадити європейський досвід аукціонів для електроенергії з поновлюваних джерел ", - вважає Андрій Герус.