Гелетій: пропозицію стати заступником глави НБУ отримав від Шевченка

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Юрій Гелетій, який курує валютний блок Нацбанку, в інтерв’ю для Liga.net розповів, що коли Кирило Шевченко став главою Нацбанку, то “він запросив мене до своєї команди” (цитата).

“Наші [з Кирилом Шевченком] погляди зокрема по реформуванню фінансових ринків, збереженню плаваючого курсоутворенню збігаються, тому я із задоволенням прийняв цю пропозицію”, - сказав Ю. Гелетій.

“Мій кар’єрний бекграунд – з 2003 по 2015 рік я працював у наглядовому блоці НБУ, потім Артем Шевальов (екс-заступник міністра фінансів) запросив мене до Мінфіну, де я займався частково борговою політикою, але здебільшого – держбанками та співпрацею з МВФ та іншими міжнародними фінорганізаціями. Відповідно, десь з жовтня 2015 року я активно працював з Укргазбанком, який очолював Кирило Шевченко. Ми разом працювали над реформуванням держбанків, зокрема у частині створення в Укргазі першої незалежної наглядової ради та спільним проєктом по входженню IFC до капіталу банку”, - зауважив Ю. Гелетій.

Він також уточнив, що під час призначення не проходив співбесіду в Офісі президента.

“Було виключно спілкування з Кирилом Шевченком, - підкреслив заступник глави Нацбанку. - Ми багато обговорювали питання збільшення глибини фінансових ринків, інтеграції України до світового простору, покращення інфраструктури фондового ринку, розвитку нових фінансових інструментів, зокрема з хеджування валютних процентних ризиків, продовження валютної лібералізації”.

Ю. Гелетій також зазначив, що Нацбанк має ефективну комунікацій з Офісом президента, “і ми бачимо розуміння наших меседжів з їхнього боку” (цитата).