Гелетій: НБУ, як і Мінфін, сподівається, що онлайн-місія МВФ буде в жовтні-листопаді

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Юрій Гелетій в інтерв’ю для Liga.net повідомив, що Нацбанк, як і Мінфін, сподівається, що в жовтні-листопаді буде онлайн-місія МВФ.

“В нас є низка структурних маяків для подальшого прогресу з МВФ. По-перше, це зміни до закону "Про банки та банківську діяльність" у частині нагляду: калібровка капіталу, структура капіталу, корпоративне управління, ліцензування та вимоги до акціонерів. У цьому аспекті ми знаходимося на фінішному етапі. По-друге, МВФ потрібне розуміння по бюджету-2021. По-третє, аудит видатків COVID-фонду. По-четверте, антикорупційна політика. Минулого понеділка наша сторона на чолі з прем’єром (Денисом Шмигалем) та за участі голови НБУ (Кирила Шевченка) мала успішне та ефективне обговорення усіх питань з Фондом. Загалом ми згодні з Мінфіном та сподіваємося, що у жовтні-листопаді матимемо онлайн-місію”, - зауважив Ю. Гелетій.

З приводу передумов для затримки перегляду Фондом виконання Україною програми співпраці, заступник глави Нацбанку зазначив таке:

“Був комплекс обставин. На початку літа ми розглядали варіант, що місія МВФ відбудеться ще в серпні, однак у Фонду у цей час період відпусток, тому там просто не було відповідних людей, які могли б опрацювати питання України. Безумовно, тема незалежності НБУ знаходилася у фокусі МВФ ще з липня. Однак тут я не бачу жодних ризиків: між новим головою Нацбанку та керівництвом місії вже налагодився нормальний діловий діалог. Тепер наша задача – показати, що Україна виконує структурні маяки та досягнуті домовленості. Це має стати тригером для початку онлайн-місії”.

У контексті можливих питань МВФ до держбюджету заступник глави НБУ (донедавна він був заступником міністра фінансів) уточнив, що “Фонду важливо бачити видатки, у тому числі соціальні, дохідну частину, дефіцит бюджету та проаналізувати їх на предмет реалістичності”, причому “сюди ж входить підвищення мінімальної зарплати, держгарантії, боргова політика”.

“Фідбеку в стилі "добре" чи "погано" як такого немає. Йде технічна дискусія, Мінфін та МВФ поки деталізують усі параметри”, - сказав Ю. Гелетій, відмовившись коментувати, чи МВФ вважає прийнятним дефіцит бюджету на рівні 6% ВВП при прогнозованому зростанні економіки.

“Я не готовий це коментувати, але наскільки я поінформований, ми отримаємо розуміння вже найближчим часом, оскільки 1 жовтня спливає термін подачі правок перед розглядом бюджету у першому читанні”, - розповів Ю. Гелетій.

Також він утримався з від озвучування прогнозів щодо того, скільки траншів у поточному році Україна може отримати від МВФ.

“Я б не поспішав говорити "транш" чи "транші", але ми сподіваємося вже цього року отримати позитивне рішення Ради директорів Фонду. Тобто фінансування ми очікуємо саме цього року”, - констатував Ю. Гелетій.

Він звернув увагу, що співпраця України з МВФ важлива в т.ч. з точки зору привабливості ОВДП-ринку для нерезидентів.

“Ми вже провели каскад колів з інвесторами, для них базовим індикатором є співробітництво України з МВФ. Ситуація на валютному ринку також впливає на їхні настрої, однак я би ставив на перше місце саме наші перемовини з Фондом – для інвесторів це своєрідний маркер якісної країни, яка рухається шляхом реформ”, - резюмував заступник глави НБУ.