"Газпром" програв апеляцію "Нафтогазу"

Все про економіку та фінанси

Апеляційний суд округу Свеа (Швеція) не задовольнив одну з апеляцій "Газпрому" на рішення Стокгольмського арбітражу в суперечці з "Нафтогазом", пише Liga.net.

Як повідомляв Вітренко перед початком слухань по апеляції, перша скарга Газпрому стосується рішення арбітражу, який обнулив зобов`язання Нафтогазу по контракту "бери або плати". Завдяки цьому рішенню, Україна не повинна платити Росії близько $80 млрд, пояснював він.

Стокгольмський арбітраж в кінці лютого 2018 року за результатами розгляду суперечок між Нафтогазом і Газпромом щодо поставок і транзиту газу зобов`язав російську компанію доплатити українській $2,56 млрд. "Газпром" подав апеляцію на це рішення.

Не чекаючи рішення апеляції, Нафтогаз намагається стягнути борг з Газпрому в міжнародних судах і вимагає арешту активів російської компанії в Швейцарії, Великобританії, Нідерландах і Люксембурзі. В Англії вже заарештовані 51% оператора газопроводу Північний потік і контрольний пакет Газпрому в операторі Блакитного потоку в Нідерландах. Крім того, в Голландії заарештовані боргові зобов`язання перед Газпромом на загальну суму близько $2,5 млрд.

P.S.

Як уточнив глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв, сьогодні Апеляційний суд округу Свеа відхилив апеляцію Газпрома на перше із трьох рішень Стокгольмського арбітражу.

"Усні слухання в справі за заявою Газпрому про оскарження другого арбітражного рішення (остаточне в справі щодо купівлі-продажу газу) має бути розглянута у лютому 2020 року. Слухання по апеляції на третє рішення (по транзитному контракту) заплановане на осінь наступного року.

Нагадаю, що арбітражні рішення залишаються дійсними і підлягають виконанню, незважаючи на процес апеляційного оскарження. Такі рішення втрачають чинність лише у разі задовільнення апеляції, і не раніше.

Дякую команді юристів з Gernandt & Danielsson та Wikborg Rein, а також команді Нафтогазу, які працювали над справою", - зауважив А. Коболєв.