"ГарПок" провів ще два аукціони з продажу "зеленої" електроенергії

Все про економіку та фінанси

Держпідприємство “Гарантований покупець” (“ГарПок”) повідомило, що 16 жовтня провело черговий аукціон з купівлі-продажу “зеленої” електроенергії за двосторонніми договорами. Торги відбулися на ТБ «Українська енергетична біржа».

Як зазначається, на аукціоні було реалізовано понад 30 тисяч МВт•год електричної енергії з періодом постачання в останню декаду жовтня.

“Результативним аукціон став для 12 компаній. Збільшення стартової ціни – до +40% залежно від пропонованого продукту. Найбільш значним було зростання ціни за однією з блочних заявок – з 898,49 до 1292,49 грн/МВт-год, або на 43,85%”, - констатує “ГарПок”.

Нагадаємо, 15 жовтня “ГарПок” продав на аукціоні більше 37 тисяч МВт-год “зеленої” електроенергії з періодом постачання у останню декаду жовтня, що складає 51,2% від запропонованого обсягу.

Як зауважувалося, право на купівлю такої електричної енергії отримали усі учасники, що пройшли відповідну реєстрацію на біржі.

5 жовтня на дебютному аукціоні “ГарПок” продав майже 32 тисячі МВт-год “зеленої” електроенергії. За даними "Української енергетичної біржі", ціна продажу склала від 1338,49 грн до 1397,96 грн за МВт-год.

28 вересня Кабмін дозволив ДП "Гарантований покупець" продавати електроенергію, вироблену з відновлювальних джерел, за двосторонніми договорами, встановивши формулу визначення стартової ціни.

Міненерго розраховує, що продаж "зеленої" електроенергії за двосторонніми договорами допоможе поліпшити фінансове становище ДП і підвищити рівень розрахунків з виробниками електроенергії з ВДЕ.