Group DF: суд скасував рішення АМКУ про примусовий поділ азотного бізнесу

Все про економіку та фінанси

За даними Group DF, 29 липня Госпсуд м. Києва повністю задовольнив позовні вимоги "Рівнеазота", черкаського "Азота" і сєвєродонецького "Азота" до Антимонопольного комітету та визнав недійсним рішення АМКУ від 05.09.2019 про примусовий поділ цих активів впродовж 9 місяців, пише "БізнесЦензор".

"Таким чином, позивачі довели безпідставність висновків АМКУ, що підприємства азотного бізнесу групи займали монопольне (домінуюче) становище на ринку азотних мінеральних добрив в 2014-2017 рр. і зловживали цим становищем", - зауважує Group DF.

Як зазначається, судове рішення означає також незаконність накладення на "НФ Трейдінг Україна" штрафу в розмірі 107 млн ​​грн. 

У Group DF через холдинг Ostchem входять заводи черкаський "Азот", "Рівнеазот" і Сєвєродонецький "Азот". Менеджмент Дмитра Фірташа також контролює державний "Сумихімпром".

86% в Ostchem належить Фірташу. Ще 14% - нардепу від "Опозиційного блоку" Юлії Льовочкіної, сестрі Сергія Льовочкіна - партнера Фірташа по телеканалу "Інтер" і екс-главі Адміністрації президента Януковича.