FT: Україна отримає від МВФ до $1,5 млрд, якщо ВР не прийме "антиколомойський" закон

Все про економіку та фінанси

За даними Financial Times, кредитна програма МВФ для України може бути збільшена з 5,5 до 8 млрд дол, якщо Верховна Рада виконає вимогу МВФ і прийме т.зв. "антиколомойський" закон, пише dt.ua

За даними видання, прийняття закону, який має зробити неможливим повернення Приватбанку колишнім власникам, не тільки дозволить збільшити фінансування за програмою майбутньої співпраці, але і розблокує для України додаткове фінансування від Світового банку, ЄБРР і ЄС - загалом ще близько 1 млрд дол.

За оцінками оглядача видання, пандемія COVID-19 має послужити додатковим мотиватором для України, економіка якого все ще відновлюється після 16% падіння в 2014-2015 роках, після анексії Росією Криму і війни на Донбасі. І незважаючи на те, що економіка України зростала темпами у 2,4% - 3,4% ВВП в рік в останні чотири роки, обмеження, введені для боротьби з коронавірусом, можуть за "оптимістичного сценарія" привести до скорочення ВВП на 5% цього року. І Україні слід поспішити, щоб отримати достатнє фінансування для компенсації цих втрат.

Як зазначається, якщо український парламент не прийме "антиколомойський" законопроект або внесе в нього чергові, зміни, що суперечать вимогам МВФ, - максимум, на який може розраховувати Україна, - це 1,5 млрд дол. на усунення наслідків пандемії. 

Нагадаємо, 26 березня директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що за останній тиждень досягнуто “дуже хороший прогрес” в дискусіях з владою України щодо нового механізму розширеного фінансування (EFF).

За словами К. Георгієвої, швидко завершити розробку нової програми з більшим обсягом фінансування, ніж передбачалося раніше, дозволило б прийняття закону щодо вдосконалення системи врегулювання неплатоспроможності банків та ухвалення земельної реформи.

У грудні Україна та МВФ на технічному рівні домовилися про запуск Фондом нової програми для офіційного Києва на 5,5 млрд дол. Для її затвердження радою директорів МВФ, Україна має виконати низку попередніх умов (prior actions), ключові з яких озвучила К. Георгієва.