FT: іспанська прокуратура підозрює співвласника Альфа-Банку в рейдерстві

Все про економіку та фінанси

Іспанська прокуратура підозрює бізнесмена Михайла Фрідмана в порушенні закону при спробі взяти під контроль розробника мобільних телефонів Zed World Wide (ZWW) в 2016 році. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на судові документи, з якими ознайомилося видання, констатує Liga.net.

У матеріалах, направлених до суду, прокурор Хосе Гринда Гонсалес називає дії підконтрольних структур Фрідмана "рейдерством".

За версією слідства, в 2016 році Фрідман намагався купити IT-компанію ZWW за "смішною ціною" 20 млн євро, що набагато нижче її ринкової вартості. Для цього мільярдер нібито розробив незаконну стратегію, що мала на меті економічний тиск на іспанську фірму. Фрідман нібито використовував контракт ZWW з Vimpelcom (нині VEON), щоб домогтися покупки компанії. Цей контракт приносив ZWW більше 40% виручки.

Прокурор також звинувачує бізнесмена в участі в процедурі банкрутства ZWW - контролюючи події як один з кредиторів. Йдеться про підконтрольний Альфа-Банку Amsterdam Trade Bank, який брав участь у видачі кредиту для Zed World Wide.

Фрідман всі звинувачення категорично заперечує, стверджуючи, що він не намагався купити IT-компанію і не контролював організації, які, за твердженням прокурора, порушували закон.

Озвучити свою позицію мільярдерові потрібно буде в суді в жовтні.