FT: інвестори схвалили Шевченка як нового главу НБУ, тому купили євробонди України на $2 млрд

Все про економіку та фінанси

Розміщення Україною євробондів через три тижні після відставки голови НБУ Якова Смолія за нижчою ставкою свідчить, що інвестори схвалили Кирила Шевченка як нового голову центробанку, пише Financial Times, констатує НВ.

Видання зазначає, що Мінфін розмістив євробонди на $2 млрд всього через тиждень після призначення Шевченка головою НБУ. Пропозиція перевищила $6 млрд. В ході розміщення бондів 1 липня, яке довелося скасувати через відставку Смолія, ставка становила 7,3%.

Інвестори заявили, що їх заспокоїло втручання Міжнародного валютного фонду, який закликав президента Володимира Зеленського зберегти незалежність Нацбанку, а також спілкування з Шевченком, який запевнив, що політики не зможуть втручатися в діяльність центробанку.

«Він дав нам зрозуміти, що це business as usual і що цілі політики центрального банку не зміняться», - сказав FT Річард Хаус, голова відділу боргових паперів країн, що розвиваються, в Allianz Global Investors.

Видання констатує, що, вирішивши зберегти облікову ставку на рівні 6%, НБУ здивував ринки. Зеленський і його соратники закликали центробанк продовжувати знижувати ставку, щоб стимулювати зростання під час економічної кризи, викликаної Covid-19.

Рішення про збереження ставки стало для інвесторів обнадійливою ознакою того, що новий голова Нацбанку буде протистояти закликам пом`якшити монетарну політику швидше, ніж це необхідно, вважає Віктор Шабо, менеджер з боргового портфелю на ринках, що розвиваються, в Aberdeen Standard Investments. Він додав, що якби НБУ почав знижувати ставку більш агресивно, інфляція «могла б стати джерелом занепокоєння».

Як повідомлялося, 23 липня Україна розмістила 12-річні євробонди в доларах. У порівнянні з першою спробою розміщення, ставка знизилася з 7,3% до 7,25%, а сума зросла з $1,75 млрд до $2 млрд. Попит на українські папери з погашенням в березні 2033 року склав $6,3 млрд.

У вересні Україну очікують пікові виплати за держборгом - необхідно заплатити приблизно $2,2 млрд.