FT: економіки країн ЄС знову починають падати

Все про економіку та фінанси

Після полегшення карантинних обмежень країни Європи знову спробували повернутися до звичного стану справ. Певним чином це допомогло економіці розпочати шлях до відновлення, однак, після незначного покращення, європейські економіки знову перейшла у стадію падіння, пише Financial Times, констатує zn.ua.

Внаслідок того, що економіка країн ЄС знову починає падати, уряди держав вкотре змушені приймати рішення, які допоможуть зупинити небажане падіння.

Після рекордного падіння економічного рівня на понад 15% в країнах Європи на початку цього року, економісти вважали, що економіка Єврозони почне підніматися хоча б протягом третього кварталу 2020 року.

Однак, внаслідок нових спалахів коронавірусу в багатьох країнах ЄС, прогнози щодо економічного відновлення стали невтішними.

«Економічне одужання» було зупинене після чергового зростання кількості інфікованих. Нові обмеження, які запроваджували країни, негативно вплинули на сферу послуг.

Багато компаній почали скорочувати кількість працівників. Деякі сфери бізнесу починають втрачати «базовий попит» і довіру.

Дві найбільші європейські економіки також зменшують рівень власної «активності»: у Франції значно впав рівень розвитку виробничого сектору, Німеччина, своєю чергою, переживає нестабільну ситуацію у сфері промисловості.

У Франції збільшилися темпи скорочення кількості робочих місць. Тоді як в Німеччині кількість робочих місць не надто зменшилася, але навіть попри це, економічна ситуація не стабілізувалася.

Досить негативно на економіку впливає і падіння євро на 0,4%.

Таким чином, економісти прогнозують, що економічного відновлення V-подібної форми, швидше за все, в Європі не буде.

Запровадження деяких обмежень внаслідок повторних спалахів COVID-19 значно затримує «одужання економіки», таким чином, економісти вважають, що рівень ВВП в країнах ЄС аж до 2022 року так і не зможе повернутися до свого «докризового стану».

Для того, щоб не погіршити стан економіки, лідери європейських країн обіцяють, що будуть уникати запровадження занадто жорстких карантинних обмежень, які стали причиною економічної кризи.

«Ми будемо намагатися уникнути закриття кордонів, але це вимагає узгодженості серед країн ЄС», - сказала лідер Німеччини Ангела Меркель.

«Ми не можемо знову закрити кордони, адже це вже й так занадто негативно вплинуло на економіку», - вважає президент Франції Емманюель Макрон.

Економічні показники в країнах ЄС є досить нестабільними, а нестійке відновлення економіки в Європі знову починає поступово згасати, резюмує FT.