ФРС зберегла ставку, не озвучила прогнозу по нинішньому "QE-лайт"

Все про економіку та фінанси

Федеральна резервна система зберегла рівень ставок, вказавши на продовження помірного зростання економіки США і "сильний" ринок праці, пише Reuters.

"Ми вважаємо поточну грошово-кредитну політику придатною для підтримки стійкого економічного зростання, сильного ринку праці та інфляції, що повертається до нашого симетричного 2-процентному орієнтиру", - сказав глава ФРС Джером Пауелл на прес-конференції, після того як Федеральний комітет з операцій на відкритих ринках одноголосно вирішив зберегти діапазон ключової ставки в межах 1,50-1,75%.

Пауелл вказав на ознаки стабілізації глобального економічного зростання і зменшення невизначеності навколо торгової політики, стурбованість якими стала однією з головних причин триразового зниження ставок в минулому році.

Однак, Пауелл констатував, що "невизначеність з приводу прогнозу зберігається, включаючи ту, що пов`язана з новим коронавірусом".

"Ми дуже пильно стежимо за ситуацією", - сказав Пауелл, додавши, що поки занадто рано оцінювати потенційний вплив спалаху вірусу в Китаї на економіку США.

Текст нинішньої заяви ФРС практично не відрізняється від комюніке за підсумками грудневого засідання.

Пауелл не зробив нового прогнозу щодо скупки казначейських векселів в обсязі $60 млрд на місяць. Ця програма буде діяти як мінімум і в квітні, пов`язані з нею операції репо продовжаться як мінімум до кінця квітня, випливає з заяви ФРС.

За підсумками засідання в середу ФРС збільшила відсоток, який вона платить банкам за надлишкові резерви, на 5 базисних пунктів до 1,6% річних - технічне коригування, яке, за словами чиновників, необхідне, щоб утримувати ставку федерального фінансування в середині діапазону. 

Контекст

В середині жовтня ФРС повернулася до скуповування казначейських векселів на 60 млрд дол щомісяця для підтримки короткострокових грошових ринків, труднощі на яких посилювалися тим, що ФРС дозволила своєму балансу занадто сильно скоротитися в період після завершення QE, і це створило брак резервів в банківській системі.

З тих пір, кредитні спреди стали вужчими, а ринки банківського фондування, на які націлена скупка бондів, - спокійнішими. Барометри фінансового стресу, що відслідковують регіональними банками ФРС, знаходяться на найнижчому рівні за рік або більше - всі ознаки успіху програми.

Індекс S&P 500 зріс більш ніж на 10% з минулого жовтня.

"Ризик полягає в тому, що саме станеться, коли ФРС перестане збільшувати свій баланс, - сказав Пітер Буквар, директор з інвестицій Bleakley Advisory Group. - Що зроблять акції, коли цей кран ліквідності закриється? Треба подивитися".

Після фінансової кризи 2007-2009 років американський центральний банк обзавівся великим портфелем казначейських та іпотечних цінних паперів - на піку зростання він досяг $4,5 трильйона - за допомогою трьох раундів операцій, відомих як кількісне пом`якшення, або QE.

QE було покликане допомогти економіці піднятися після кризи шляхом стримування довгострокових процентних ставок. Але воно мало і побічний ефект, який, мабуть, відтворюється зараз: ціни на ризиковані активи, такі як акції та низькоякісні корпоративні облігації, росли в міру збільшення портфеля ФРС.

Голова ФРС Джером Пауелл й інші чиновники стверджують, що останнє розширення балансу центробанку є технічним коректуванням, а не стимулом.

"Наші покупки казначейських векселів не слід плутати з великомасштабними програмами скупки активів, які ми розгорнули після фінансової кризи", - сказав Пауелл після жовтневого наради керівництва ФРС з питань монетарної політики.

Багато аналітиків не повірили йому, а деякі охрестили дії американського центробанку "QE-лайт".

"Ви можете обговорювати це скільки завгодно, але поки потоки збільшують розмір балансу, акції будуть рости в ціні", - сказала Даніель Дімартіно Бут, засновник компанії Quill Intelligence і колишній радник екс-глави ФРБ Далласа Річарда Фішера.

Індекс S&P зріс приблизно на 37% як в ході першого, так і в ході третього раунду QE, і на 10% - в ході другого раунду, який був найменш масштабним з трьох. З моменту оголошення про cкупке казначейських векселів індекс зріс на 11%.