ФРС запускає кредитну програму Main Street

Все про економіку та фінанси

Федрезерв США повідомив у понеділок про відкриття реєстрації кредиторів для участі в програмі кредитування малого і середнього бізнесу, запустивши, можливо, найскладнішу схему кредитування в спробі врятувати основу американської економіки від руйнівних наслідків вірусної епідемії, пише Reuters.

Програма призначена для компаній з кількістю працівників до 15.000 чоловік або виручкою до $5 млрд. Всього банки через цю програму зможуть видати кредити до $600 млрд.

Банки повинні зареєструватися на спеціальному порталі, і Федрезерв закликає їх почати оформляти кредити негайно.

Програмою керує Федеральний резервний банк Бостона, її мета - кредитувати компанії, які можуть бути занадто великими для участі в схемі Paycheck Protection Program (PPP) для маленьких компаній з кількістю працівників до 500 осіб.

На розробку і запуск програми кредитування компаній Main Street ФРС пішло майже три місяці. Від програми Paycheck Protection Program вона відрізняється також тим, що кредити потрібно буде повертати, тоді як борги зовсім маленьких компаній можуть пробачити, перетворивши їх в гранти.

ФРС двічі змінювала програму, розширивши діапазон розмірів позик, щоб зробити її доступною для більшої кількості компаній, які потребують допомоги для збереження робочих місць.