ФРС сигналізує про можливе зниження ставки в липні

Все про економіку та фінанси

Долар ослаб у четвер після коментарів на міжнародних ринках глави ФРС Джерома Пауелла про те, що ФРС готова "діяти, як необхідно" для підтримки розширення економіки, які підготували грунт для зниження ставки пізніше в липні, пише Reuters.

Пауелл протиставив "базовому прогнозу" ФРС про зростання економіки США значний спектр ризиків, включаючи стійко слабку інфляцію, уповільнення зростання інших провідних економік і спад ділової активності, спровокований невизначеністю навколо того, скільки триватиме торгова війна адміністрації президента Дональда Трампа з Китаєм та іншими країнами і наскільки інтенсивною вона стане.

За підсумками червневого засідання ФРС повідомила, що "буде діяти, як необхідно для підтримки" розширення економіки, і відмовилася від формулювання про те, що "буде терплячою" в питанні коригування ставок. При цьому майже половина керівників ФРС висловили готовність знизити ставки в найближчі півроку.

Засідання 18-19 червня вперше в поточному році вказало на можливість швидкого зниження ставки. Багато чиновників сказали, що ставки необхідно знизити, щоб "пом`якшити вплив" торгової війни і зміцнити інфляцію, яка не дотягує до цільового 2-процентного рівня регулятора, показав протокол, опублікований в середу.

Однак вони не переконали всіх колег. "Деякі" чиновники вважали, що "для зниження ставки з поточних рівнів немає вагомих підстав", і хотіли зібрати більше інформації, перш ніж погодитися на крок, якого вимагає президент США Дональд Трамп і в якому ринки тепер майже не сумніваються.

На засіданні в червні регулятор зберіг ключову ставку в діапазоні 2,25-2,50% річних.

Згідно з протоколом, тільки "кілька" чиновників вважали за необхідне негайне скорочення ставки на засіданні, однак всі "в цілому погодилися", що знижувальні ризики для економіки "істотно зросли".