ФРС: ВВП США в 2020 році впаде на 6,5%, у 2021 - зросте на 5%

Все про економіку та фінанси

Федрезерв США дав зрозуміти, що має намір і надалі надавати екстраординарну підтримку американській економіці, що отримала удар від пандемії коронавіруса, в результаті якої ВВП скоротиться в поточному році на 6,5%, а рівень безробіття буде 9,3%, пише Reuters.

У своєму першому макроекономічному прогнозі з початку пандемії американський центробанк констатував, що заходи, прийняті для боротьби з кризою, покликані допомагати економіці впродовж багатьох років, а не будуть швидко згорнуті, як тільки бізнес повернеться до роботи.

Прогноз ФРС передбачає, що безробіття скоротиться до 6,5% в 2021 році і до 5,5% в 2022 році, що на 2 процентних пункту вище показників кінця минулого року.

"Подальша криза в сфері охорони здоров`я тиснутиме на економічну активність, зайнятість та інфляцію в короткостроковій перспективі і несе суттєві ризики для економічного прогнозу в середньостроковій перспективі", - йдеться в заяві ФРС за підсумками дводенного засідання. 

ФРС бачить свою ключову ставку по одноденним операціям близькою нуля як мінімум до кінця 2022 року. Рішення зберегти її в діапазоні 0,00-0,25% було прийнято в середу одноголосно.

ФРС також пообіцяла продовжувати скуповувати облігації "як мінімум нинішніми темпами" в обсязі близько $80 млрд на місяць (Treasuries) і $40 млрд на місяць (борги, забезпечені заставами). Це може бути ознакою початку роботи над довгостроковою стратегією відновлення економіки.

"Ми зобов`язуємося використовувати весь спектр інструментів... щоб зробити відновлення настільки сильним, наскільки це можливо, - сказав Пауелл на прес-конференції в середу. - Це довгий шлях. На нього піде час".

Глава американського центробанку також сказав, що ФРС "навіть не думає про те, щоб подумати" про підвищення ставок.

"Їх посил: ми будемо тримати ставки низькими, але це спрацює, це нас приведе до мети", - сказав Брюс Монрада з Northeast Investors Trust.

Пауелл сказав, що відновлення економіки повинно початися в другій половині поточного року. ФРС очікує, що воно остаточно оформиться в 2021 році, за підсумками якого американський ВВП зросте, згідно з прогнозом центробанку, на 5%.

Пауелл також сказав, що в ході останнього засідання ФРС вивчала питання контролю над кривою дохідності держборгу, але визнала, що його ефективність - питання відкрите.