ФРС повторила обіцянку тримати ставки низькими

Все про економіку та фінанси

ФРС повторила свою обіцянку використовувати весь спектр інструментів для підтримки американської економіки і тримати процентні ставки близько нуля, поки та не відновиться від наслідків епідемії коронавируса, пише Reuters.

За оцінкою ФРС, траєкторія економіки в значній мірі буде залежати від перебігу епідемії.

"Слідом за різким зниженням, економічна активність і зайнятість трохи відновилися в останні місяці, але залишаються значно нижче рівнів початку року", - йдеться в повідомленні американського центробанку за підсумками дводенного засідання.

Керівництво ФРС одноголосно вирішило зберегти ключову ставку в діапазоні 0,00-0,25%, де та перебуває з 15 березня.

"Комітет має намір утримувати цей цільовий рівень до тих пір, поки не буде впевнений у тому, що економіка пройшла через останні події і знаходиться на шляху до досягнення цілей максимальної зайнятості та цінової стабільності", - йдеться в повідомленні.

Учасники ринку сподівалися, що керівництво ФРС обговорить, чи варто зміцнити, і якщо так, то як саме, так званий прогноз майбутніх дій, можливо, пообіцявши, що ставки не будуть змінюватися до тих пір, поки безробіття і інфляція не досягнуть конкретних рівнів.

У повідомленні ФРС вказівок на це немає, і багато аналітиків припускають, що подібні зміни не відбудуться до засідання ФРС у вересні.

ФРС також повідомила, що продовжить скупку облігацій Казначейства і паперів, забезпечених заставними на нерухомість, в обсязі як мінімум $ 120 мільярдів на місяць для забезпечення стабільності фінансових ринків.