Фондовий ринок США зазнав найбільших втрат за два роки через коронавірус

Все про економіку та фінанси

Фондові індекси S&P 500, Dow Jones Industrial Average, Nasdaq Composite впали в понеділок на 3,35-3,71%, зазнавши найбільших втрат в один день за останні два роки на фоні спалаху коронавірусу поза межами Китаю (зокрема, в Італії, Ірані, Південній Кореї), що посилило хвилювання з приводу впливу потенційної пандемії на глобальну економіку, пише Reuters.

Інвестори продають ризикові активи, надаючи перевагу золоту й казначейським зобов`язанням США (їх дохідність знизилася до найнижчого рівня з 2016 року).

Ціни на нафту марки Brent у понеділок впали на 3,8%.

Голова Всесвітньої організації охорони здоров`я Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що пік епідемії коронавірусу в Китаї припав на 23 січня – 2 лютого і відтоді пішов на спад.

У ВООЗ застерегли, що сплеск захворюваності в інших країнах викликає глибоке занепокоєння, тому всі країни повинні готуватися до "потенційної пандемії". "Цей вірус можна стримати", - наголосив очільник ВООЗ.

За останніми офіційними даними, станом на понеділок, 24 лютого, в Італії загалом померло семеро людей, які заразилися цією недугою. Крім того, 229 людей наразі вважаються інфікованими коронавірусом, заявив директор Агентства цивільного захисту країни Анджело Борреллі.

За даними Центру системних досліджень при Університеті Джона Гопкінса, у світі зареєстрували понад 79 тисяч випадків коронавірусу COVID-19. Через хворобу померли 2 619 людей. При цьому понад 25 тисяч людей уже одужали.