Фондовий ринок США зростає після різкого падіння в понеділок

Все про економіку та фінанси

Американські акції зростають у вівторок завдяки підйому акцій високотехнологічних і фінансових компаній, відновлюючись після найбільш різкого падіння майже за чотири місяці, викликаного побоюваннями з приводу спалаху коронавірусу та можливих наслідків для світової економіки, пише Reuters.

Ринки по всьому світу стабілізувалися у вівторок після того, як глава Всесвітньої організації охорони здоров`я висловив упевненість в здатності Китаю стримати поширення вірусу, який забрав життя 106 осіб.

"Деякі з коментарів, що виходять від ВООЗ та інших медичних радників, допомагають ринкам перевести подих після вчорашнього зниження, яке було дещо надмірним", - сказав старший ринковий економіст в Spartan Capital Securities Пітер Кардільо.

Інвестори чекають звітності Apple Inc, яка буде оприлюднена після закриття основної сесії, на фоні побоювань щодо виробництва смартфонів iPhone при поширенні коронавирусу.

Акції Apple дорожчають на 2% після зниження приблизно на 3% в понеділок.

Субіндекс високотехнологічних компаній в S&P підвищився на 1,1%, як і фінансовий сектор.

Додаткову підтримку ринку надали дані дослідницької організації Conference Board, яка повідомила про зростання індексу споживчої довіри в США в січні до 131,6 пункту, тоді як аналітики очікували значення на рівні 128,0 пунктів.

До 18:48 індекс Dow Jones Industrial Average зріс на 0,75%, S&P 500 - на 1%, Nasdaq Composite - на 1,2%.

Спалах пневмонії, збудником якої став раніше невідомий коронавірус, почалася в китайському місті Ухань, і до теперішнього часу випадки захворювання зафіксовані в таких країнах, як Таїланд, Австралія, Сінгапур, Японія, США, Малайзія, Німеччина і Франція, пише "Інтерфакс-Україна".

США підвищили оцінку рівня небезпеки для поїздок в КНР до максимального рівня і готуються евакуювати громадян з Ухань. При цьому мережі ресторанів і кав`ярень, а також рітейлери, припиняють роботу своїх точок в китайських містах, і багато великих корпорацій вживають заходів для захисту персоналу в Азії.

McDonald`s ще в п`ятницю заявила про закриття ресторанів в п`яти містах КНР, включаючи Ухань, де була припинена робота громадського транспорту. Starbucks повідомила про закриття ряду кав`ярень, зазначивши, що співпрацює зі службами охорони здоров`я Китаю, щоб захистити своїх співробітників і клієнтів.

Fast Retailing, власник бренду Uniqlo, а також шведська мережа Hennez & Mauritz, призупинили роботу магазинів в ряді міст КНР.

Коворкінговая компанія WeWork у вівторок оголосила, що 55 її офісних просторів в КНР будуть тимчасово закриті, порадивши використовують їх співробітникам працювати вдома.

Facebook, японська Shiseido і ряд інших компаній ввели обмеження на відвідування співробітниками Китаю без необхідності, автовиробники Nissan, Honda і Groupe PSA евакуюють співробітників з Ухань, круїзний оператор Carnival відклав дев`ять круїзних рейсів, які повинні були початися в Китаї в період з 25 січня по 4 лютого.

Apple заявила у вівторок, що поширення вірусу може негативно позначитися на її ланцюжку поставок, оскільки саме китайські виробники займаються складанням iPhone. "Можливість виникнення проблем з поставками стане приводом для занепокоєння в разі введення обмежень для виробничих хабів Foxconn і інших компаній", - йдеться в повідомленні Apple.

Глобальні банки, включаючи Credit Suisse, Morgan Stanley, Standard Chartered, UBS, BNP Paribas і Citigroup, вимагають від гонконзьких співробітників, які відвідували материковий Китай в останнім часом, не з`являтися в офісі, щонайменше, протягом 14 днів, повідомляє агентство Bloomberg.

Кожен, хто має будь-які симптоми зараження, повинен працювати з дому і не зможе вийти на роботу без висновку лікаря, йдеться в службовій записці, поширеній серед співробітників Credit Suisse. Багато банків, в тому числі Goldman Sachs, вводять обмеження на відвідування співробітниками Китаю.

Тим часом, фонд Білла і Мелінди Гейтс оголосив про виділення $10 млн на боротьбу з коронавірусами. Половина цієї суми призначена для Китаю, повідомив фонд в Twitter. Гроші будуть спрямовані, крім іншого, на заходи по виявленню хворих, розробку методів лікування і вакцин.

Німецька Bayer направить медикаменти і грошові кошти на загальну суму близько 1,5 млн євро на підтримку населення, яке постраждало внаслідок спалаху пневмонії в Китаї, повідомила компанія.