Fitch: Ощадбанк і Укрексімбанк дуже залежать від держризиків

Все про економіку та фінанси

Fitch вказує на високу залежність Ощадбанку та Укрексімбанку від суверенних ризиків через значні вкладення цих банків у держпапери та видачу позик держкомпаніям. Так, на кінець 2018 року держборг та вимоги до НБУ становили 57% від загальних активів Ощадбанку та 40% - в Укрексімбанку. Кредити, надані держкомпаніям, - відповідно 10% та 18% активів.

Також експерти агентства звертають увагу на значні обсяги знецінених кредитів у портфелі Ощадбанку та Укрексімбанку. На кінець І кварталу валові кредити були покриті резервами на 48%.

Перспективу подальшої підтримки державою акціонерного капіталу кожного з цих держбанків Fitch називає “невизначеною”, а рентабельність за 2018 рік - низькою. За 2019 рік очікується помірний прибуток.

Fitch зауважує, що після виплат Укрексімбанку та Ощадбанку по євробондам на 0,5 млрд дол їх операційна ліквідність не постраждала, оскільки відповідні кошти були отримані в основному за рахунок погашень держоблігацій.

На думку агентства, можливість держави надавати підтримку цим банкам в іноземній валюті є обмеженою, що в т.ч. проявилося в 2015 році, коли вони допустили дефолт по євробондам.