Фіскали не домоглися арешту коштів "Комо Україна"

Все про економіку та фінанси

10 жовтня Воський апеляційний адмінсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Офісу великих платників податків ДФС та залишив без змін рішення Волинського окружного адмінсуду від 04.07.2019 (в справі №140/2722/18), яким фіскалам знову ж таки було відмовлено в задоволенні позову до ТОВ “Комо Україна” про арешт коштів на рахунках компанії, відкритих у банках.

Згідно з судовими матеріалами, головний бухгалтер ТОВ “Комо Україна” не допустив податківців до проведення документальної позапланової виїзної перевірки, у зв`язку з тим, що період, вказаний в наказі про призначення перевірки (з 01.04.2016 по 31.12.2017), вже перевірявся.

Офіс великих платників податків у своєму позові наголошував, що відповідно до п.п.16.1.13 ст.16 Податкового кодексу, платники податків зобов`язані допускати посадових осіб контролюючого органу до проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів.

Суд першої інстанції звернув увагу, що керівник контролюючого органу своїм рішенням від 19.12.2018 застосував умовний адміністративний арешт майна ТОВ «Комо Україна», що перебуває (розміщене, знаходиться) за адресою: м. Луцьк, вул. Лідавська, 2.

Згідно з ч.2 п.94.5 ст.94 Податкового кодексу, умовним арештом майна визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на таке майно, який полягає в обов`язковому попередньому отриманні дозволу керівника контролюючого органу на здійснення платником податків будь-якої операції з таким майном.

При цьому Волинський окружний адмінсуд наголосив, що “звернення з позовними вимогами щодо накладення арешту на кошти платника податків, що знаходяться в банку, з підстав недопуску перевіряючих до перевірки, не є передбаченою правовою підставою, визначеною положеннями податкового законодавства для накладання арешту на кошти, які перебувають на рахунках відповідача, відкритих в банківських установах” (цитата).

Восьмий апеляційний адмінсуд погодився з висновками суду першої інстанції.

Контекст

Як писав Finbalance, 21.06.2019 Волинський окружний адмінсуд відкрив провадження в ще одній справі №140/1902/19 - за позовом Офісу великих платників податків ДФС до ТОВ «Комо Україна» про застосування арешту коштів на рахунках платника податків, відкритих у банках.

За даними держреєстру, кінцевими бенефіціарами ТОВ “Комо Україна” є Степан Івахів та діти покійного нардепа Ігоря Єремеєва (Роман та Софія) - співвласники групи “Континіум” (серед її активів - у т.ч. мережа АЗС WOG і “Банк інвестицій та заощаджень”).

Як відомо, тверді та плавлені сири під торговою маркою «Комо» випускає “Дубномолоко” (це підприємство теж підконтрольне згаданим особам).

10.05.2019 Рівненський окружний адмінсуд частково задовольнив позов ПрАТ “Дубномолоко” до Офісу великих платників податків ДФС (у справі №460/3026/18) та скасував податкові повідомлення-рішення від 16.11.2018 про необхідність сплати податків і штрафів на 123 млн грн.