Фінкомітет ВР пропонує забрати ПДВ-пільги при імпорті для "зеленої" енергетики, - Герус

Все про економіку та фінанси

Голова комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус повідомив, що 13 січня парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав скасування пільги, якою звільнявся від сплати ПДВ імпорт енергетичного обладнання для сонячних та вітрових електростанцій, пише Liga.net.

За його словами, вигодонабувачами цієї пільги були компанії, які будували СЕС і ВЕС та запускалися за “найвищими в світі” "зеленими" тарифами. А програвали від пільги, як підкреслив нардеп, українські виробники енергетичного обладнання, які платили весь вхідний ПДВ і були в нерівних порівняно з імпортом умовах.

"Програвав український державний бюджет, в який через цю пільги не отримав близько 10 млрд грн в 2019 році", - підкреслив парламент, висловивши сподівання, що парламент вже найближчим часом проголосує законопроект №1210 із відповідними правками комітету.

Раніше А. Герус заявляв, що найбільше обладнання для сонячних і вітрових електростанцій планував завозити холдинг ДТЕК Ріната Ахметова.

Всього в Україні зелені електростанції (вітрові, сонячні і т.д.) виробляють до 2% електроенергії, споживаної в країні. Однак вона коштує ринку 8% всіх коштів, або близько 10 млрд грн на рік.

У серпні 2019 року Мінфін констатував, що державний бюджет недоотримує 400 млн грн на місяць через звільнення від сплати податку на додану вартість імпорту сонячних панелей і вітрових установок.