Фінкомітет ВР підтримав залучення іноземних донорів до конкурсу на посаду голови БФР

Все про економіку та фінанси

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав поправку, яка запроваджує відкритий конкурс на посаду голови Бюро фінансових розслідувань із залученням іноземних донорів, повідомляє "Радіо Свобода".

Згідно із документом, який на своїй сторінці у Facebook оприлюднив народний депутат від «Голосу» Ярослав Железняк, поправка №208 передбачає, що до конкурсної комісії увійдуть шість людей.

Одна особа має бути визначена Кабінетом міністрів, дві – Верховною Радою, ще три – Кабінетом міністрів «на підставі пропозицій донорів, які протягом останніх двох років надавали Україні міжнародну технічну допомогу у сфері запобігання і протидії корупції, боротьбі з економічними злочинами».

Тепер поправку має підтримати більшість депутатів Верховної Ради.

На початку жовтня парламент проголосував за створення Бюро фінансових розслідувань у першому читанні. Згідно із законопроєктом, Бюро має стати центральним органом виконавчої влади, що утворюється Кабінетом міністрів України та здійснює діяльність з метою запобігання, попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності.

Антикорупційні організації упродовж кількох років вимагають забрати в правоохоронців право розслідувати економічні злочини й створити натомість спеціалізовану службу фінансових розслідувань.