Фінкомітет ВР не підтримав збільшення ліміту платежів без ідентифікації з 5 до 25 тис грн

Все про економіку та фінанси

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики в понеділок відмовився підтримати законопроект №3686 про збільшення максимальної суми грошового переказу без ідентифікації з 5 до 25 тис грн. Законопроект підтримали дев`ять членів комітету, стільки ж утрималися і ще один проголосував "проти", пише РБК-Україна.

У ході засідання перший заступник міністра фінансів Денис Улютин повідомив, що закон про фінмоніторинг, який передбачає максимальну суму платежу без ідентифікації на рівні 5 тис грн, ухвалювався в рамках зобов`язань України при отриманні макрофінансової допомоги.

28 квітня набрали чинності зміни до закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення".

Тепер анонімно не можна відправляти понад 5 тисяч гривень без відкриття рахунку, поповнювати рахунки інших людей, поповнювати рахунки в платіжних терміналах на цю суму і платити за отримані товари або послуги.