Фінансовий лізинг: фінкомітет ВР рекомендує прийняти законопроект в 2-му читанні

Все про економіку та фінанси

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні у четвер, 21 січня, розглянув проект Закону «Про фінансовий лізинг» (№ 1111), яким пропонується прийняти цей закон у новій редакції, повідомляє прес-служба парламенту.

Крім того, законопроектом передбачається внесення змін до Кримінального, Господарського, Цивільного кодексів, Кодексу України з процедури банкрутства, до Закону України «Про дорожній рух» та Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».

Зокрема, пропонується: встановити єдиний порядок регулювання відносин, пов’язаних з фінансовим лізингом та окремих його видів і форм; визначити вимоги до форми договору фінансового лізингу та істотні умови договору фінансового лізингу; розширити поняття «лізингодавець»; встановити захист прав лізингоодержувачів нарівні із захистом, встановленим законодавством щодо захисту прав власника стосовно володіння та користуванням майном; захистити права лізингоодержувача – фізичної особи та врегулювати особливості таких договірних відносин; передбачити порядок та умови переходу предмета лізингу у власність лізингоодержувача.

До порівняльної таблиці включено 528 правок. Пропонується врахувати 410 правок, із яких повністю – 192, а решту - частково, редакційно або по суті. 117 правок пропонується відхилити. 45 правок внесено до законопроекту від Комітету.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні і в цілому із техніко-юридичним доопрацюванням.