ФГВФО: не факт, що Веревський отримає активи Дельта Банку на 4,85 млрд грн з дисконтом 96%

Все про економіку та фінанси

Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування Світлана Рекрут заявила, що спроба придбати активи Дельта Банку з дисконтом 96% викликала обурення у ФГВФО, який не виключає, що відповідна покупка буде заблокована, пише "Економічна правда".

"Сказати, що ми стурбовані ситуацією навколо продажу кредитів Дельта Банку з Іллічівським портом та Іллічівським масложировим комбінатом у заставі і поділяємо занепокоєння медіа, - це нічого не сказати. Ми обурені! Для нас важливо з`ясувати всі деталі безпрецедентного зниження ціни учасниками торгів", - написала Рекрут на своїй сторінці у Фейсбуці.

Вона нагадала, що цей актив знаходиться у заставі НБУ і Укрексімбанку, яким і повинні бути спрямовані кошти від його продажу.

"Тому на рівні виконавчої дирекції Фонду прийнято рішення звернутися до цих заставних кредиторів для вироблення спільної позиції. Аж до скасування результатів торгів", - заявила Рекрут.

Вона нагадала про попередні невдалі спроби продати ці активи. "Спочатку на англійських аукціонах - у 8 турів, потім на голландських - у 7 турів. І тільки в п`яти останніх із цих турів з`явилися покупці. Причому одні і ті ж. Прийнятну пропозицію більш ніж на 906 млн грн, представлену на одному з цих етапів, було скасовано рішенням суду", - нагадали у Фонді.

Рекрут також підкреслила, що компанія "Скай" спочатку заявляла цю ціну, але потім запропонувала мінімально можливу. У Фонді додали, що бачить в цих подіях всі ознаки змови учасників ринку.

Нагадаємо, переможцем аукціону Фонду гарантування з продажу пулу олійно-жирових активів Дельта Банку на 4,9 мільярда гривень стало ТОВ "Фінансова компанія "Скай", кінцевим бенефіціаром якої є Андрій Веревський.

Ця ж структура у березні вже перемагала на аукціоні ФГВФО (із пропозицією 906 млн грн), на якому продавалися ці ж активи Дельта Банку.

Однак київський суд заблокував цю угоду за позовом компанії, яка не брала участі в торгах.