ФГВФО та НБУ знову продають олійножирові активи Дельта Банку на 5 млрд грн

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що 24 вересня відбудеться аукціон за "голландською моделлю" з продажу пулу активів АТ "Дельта Банк", до якого увійшли майнові права за низкою кредитних договорів, забезпеченням за якими є працюючі потужності олійножирових комбінатів в Одеській області та інфраструктура у порту м. Чорноморськ.

Початкова ціна реалізації активів відповідає розміру заборгованості позичальників і загалом становить 5 млрд грн, з яких заборгованість за кредитними договорами ПАТ "Іллічівський олійножировий комбінат", ПАТ "Одеський олійножировий комбінат" та ТОВ "ВКФ "Олір" ЛТД", майнові права за якими заставлені АТ "Дельта Банк" Національному банку, становить 2 млрд грн.

У забезпеченні за кредитами – об’єкти з переробки сільськогосподарської продукції, зокрема:

- 39 тис. м² промислової нерухомості (олійножировий комбінат з обладнанням) та земельна ділянка (площа 8,6 га) в м. Чорноморськ Одеської області;
- діючий олійножиркомбінат, загальною площею 31 тис. м², з обладнанням з виробництва маргарину, кулінарних та кондитерських жирів, соняшникової олії та майонезу, розташований в м. Одеса на земельній ділянці площею 5,34 га.

Організатором аукціону є міжнародна компанія по роботі з проблемними активами DebtХ.

"Кошти, отримані від продажу майнових прав за заставленими Національному банку кредитними договорами, будуть спрямовані на погашення заборгованості АТ "Дельта Банк" за наданими кредитами рефінансування", - йдеться в повідомленні НБУ.

Контекст

Як писав Finbalance, 14.08.2019 Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити заяву ТОВ “Фінансова компанія “Скай” про вжиття заходів забезпечення позову (в справі №910/10438/19) шляхом накладання арешту й заборони продажу активів Дельта Банку, які входили в 5-мільярдний пул та які нещодавно виставлялися на продаж Фондом гарантування.

У рамках цього спору ТОВ “ФК “Скай” (кінцевий бенефіціар - Андрій Веревський) просить суд скасувати рішення ФГВФО від 09.07.2019 про скасування результатів аукціону від 07.06.2019 з продажу активів Дельта Банку, а також визнати укладеним між фінкомпанією “Скай” і Дельта Банком договір відступлення прав вимог, що були реалізовані на відповідному аукціоні.

Свою заяву про забезпечення позову ТОВ “ФК “Скай” обгрунтовував ризиком проведення повторних аукціонів та повторної реалізації активів, “вже придбаних ТОВ «ФК “Скай” (цитата).

Натомість суд зауважив, що наразі відсутні докази призначення дати проведення повторних торгів з продажу пулу активів “Дельта Банку, а тому вжиття заходів забезпечення позову є “передчасним” (цитата).

Нагадаємо, ТОВ “ФК “Скай” стало переможцем аукціону з продажу пулу активів Дельта Банку на 4,9 млрд грн, який відбувся 07.06.2019, запропонувавши за нього 182,5 млн грн (відповідно дисконт становив 96%).

Ця ж структура в березні вже перемагала на аукціоні ФГВФО (з пропозицією 906 млн грн), на якому продавалися ці ж активи Дельта Банку. Однак відповідна угода була заблокована судом на вимогу третьої особи.

ФГВФО повідомляв, що деякі активи із вказаного пулу перебувають у заставі НБУ та Укрексімбанку.

08.07.2019 НБУ скасував своє рішення щодо погодження реалізації вказаного пулу активів, мотивуючи тим, що “проведений аукціон відбувся з наявністю обставин та можливих маніпуляцій зі сторони покупця, які могли вплинути на результат торгів та реалізацію майна за заниженою вартістю” (цитата).

09.07.2019 ФГВФО ухвалив рішення про скасування результатів торгів, проведених 07.06.2019. Фонд зауважив, що керувався при цьому в т.ч. рішенням правління НБУ про скасування погодження продажу відповідного пулу активів.