ФГВФО скасував продаж пулу активів "Дельти" для Веревського на 4,9 млрд грн з дисконтом 96%

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування заявив, що 9 липня ухвалив рішення про скасування результатів торгів, проведених 07.06.2019, з продажу пулу активів, що складається з прав вимоги та інших майнових прав за кредитними договорами та дебіторської заборгованості Дельта Банку (на 4,9 млрд грн з дисконтом 96% для фінкомпанії “Скай” Андрія Веревського, - Finbalance).

ФГВФО зауважив, що керувався у т.ч. рішенням правління НБУ №465-рш від 08.07.2019 (яким було скасовано погодження продажу відповідного пулу активів).

“Уповноважена особа Фонду на ліквідацію АТ «Дельта Банк» забезпечить повернення переможцю електронних торгів (ТОВ «ФК «Скай») сплачених ним коштів та у 5-денний термін повторно подасть до Фонду пропозиції щодо продажу зазначених активів для винесення їх на розгляд Комітету Фонду з питань консолідації, управління та продажу майна (активів) банків”, - додали у Фонді гарантування..

Нагадаємо, що пул кредитів Дельта Банку з потужностями олійно-жирових комбінатів в Одеській області та інфраструктурою в порту м. Чорноморськ у заставі, спочатку вісім разів торгувався на англійських та голландських аукціонах у системі ProZorro.Продажі, однак покупців на нього не знайшлося.

Після цього активи було передано на продаж на торговому майданчику міжнародної компанії DebtX. 6 березня 2019 року за підсумками аукціону було визначено переможця – компанію ТОВ «ФК «Скай», яка запропонувала за лот 906,2 млн грн. Однак, як повідомляв Фонд, підписання угоди з переможцем не відбулося через ухвалу Окружного адмінсуду м. Києва за позовом компанії «ФК «Октант», яка взагалі не брала участі в торгах.

Згодом пул активів було виставлено на повторні торги на майданчику DebtX ще чотири рази, однак, участь у кожному із чотирьох останніх аукціонів брали лише дві компанії, нові учасники не заявилися. Ці аукціони проходили за «голландською моделлю», тобто ціна поетапно знижувалась.

Під час четвертого аукціону 07.06.2019 компанія ТОВ «ФК «Скай», яка у березні пропонувала за актив 906,2 млн грн, зупинила торги на ціні 182,5 млн грн.

“Враховуючи вищезазначене, Фонд гарантування звернувся до Національного банку України, у заставі якого знаходиться більша частина активів, що входять до пулу «Дельта Банку» для спільного прийняття рішення. 08.07.2019 Національний банк України скасував своє рішення від 9.04.2019 щодо погодження реалізації пулу активів, переданих АТ "Дельта Банк" у заставу Національному банку України про що повідомив Фонд листом”, - резюмував ФГВФО.

Раніше заступник директора-розпорядника Фонду гарантування Світлана Рекрут заявляла, що у ФГВФО відсутні юридичні підстави не підписувати договір за підсумками торгів 7 червня на аукціоні DebtX щодо продажу для компанії "Скай" Андрія Веревського кредитів Дельта Банку (на 4,9 млрд грн). Вона повідомляла, що Укрексімбанк (у заставі якого перебуває частина відповідних активів Дельта Банку) погодив цю угоду.