ФГВФО програв "Плеяді" та "Фагору" в апеляційному суді

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування повідомив, що 3 грудня Північний апеляційний госпсуд відмовив у вимогах банку "Михайлівський" до ТОВ «ФК «Плеяда» і ТОВ «ФК «Фагор» щодо визнанні недійсними договорів факторингу та поверненні прав вимог за кредитними договорами.

ФГВФО заявляє про намір подати касаційну скаргу у Верховний Суд.

Фонд нагадує, що напередодні введення тимчасової адміністрації банк "Михайлівський" уклав договори факторингу з компанією «Плеяда», згідно з якими відступив право вимоги за кредитними договорами. Згодом ФГВФОвідніс ці договори до категорії нікчемних, оскільки вважає ціну продажу активів заниженою.

"Фонд гарантування звертається до позичальників ПАТ «Банк Михайлівський» та радить їм дочекатися рішення Верховного суду у даній справі, перш ніж погашати кредитну заборгованість.

Фонд сподівається на справедливе рішення Верховного суду та закликає суддів при розгляді касаційної скарги у справі щодо відступлення права вимоги на частину кредитного портфелю ПАТ «Банк Михайлівський», брати до уваги, що кошти, отримані в рахунок погашення заборгованості від позичальників, спрямовуються Фондом виключно на задоволення вимог кредиторів банку", - йдеться в заяві ФГВФО.

На 1 грудня 2019 року Фонд гарантування вкладів виплатив понад 30 тисячам вкладників та фізичних осіб, яких прирівняно до вкладників ПАТ «Банк Михайлівський», гарантоване відшкодування на загальну суму понад 2,47 млрд грн.

НБУ визнав неплатоспроможним ПАТ «Банк Михайлівський» 23 травня 2016 року, а за кілька днів до того – 19 травня 2016 року — між банком і фінансовою компанією «Плеяда» було укладено договір факторингу, за яким кредитний портфель банку вартістю понад 682 млн грн було переуступлено цій фінансовій компанії.

Фонд гарантування відніс вказаний договір факторингу до категорії нікчемних, вважаючи ціну продажу активів заниженою. «Плеяда», в свою чергу, «відступила» права вимоги за цими кредитами іще одній фінансовій компанії – «Фагор». Як повідомляв раніше ФГВФО, мова йде про майже 111 тисяч кредитних договорів.