ФГВФО продав пул активів ВіЕйБі Банку на 29,3 млрд грн з дисконтом 99%

Все про економіку та фінанси

За даними Фонду гарантування, за минулий тиждень від продажу активів ВіЕйБі Банку він отримав 234,4 млн грн.

При цьому ФГВФО повідомляв, що минулого тижня виставлялися на продаж активи вказаного банку на суму 1,17 млрд грн.

Слід розуміти, вказані 234,4 млн грн Фонд отримав від продажу великого пулу активів ВіЕйБі Банку на аукціоні, що відбувся 6 лютого.

Йдеться про права вимоги за кредитами на 29,3 млрд грн (у т.ч. 16,95 млрд грн - заборгованість по тілу кредитів і 12,35 млрд грн - по відсоткам).

Стартова ціна на лот була 1,17 млрд грн (що відповідає загальній сумі активів ВіЕйБі Банку, які минулого тижня виставлялися на продаж, - ред.).

Передбачалося, що в ході торгів вказана ціна може знизитися до 234,4 млн грн (що зрештою відповідає "виручці" від продажу активів, згаданій на початку повідомлення, - ред.).

16 січня Фонд гарантування вже виставляв на продаж вказаний пул активів. Тоді стартова ціна була 5,86 млрд грн. У ході торгів вона знижувалася до 1,17 млрд грн. Але зрештою лот так і не був проданий. Аукціон проводився на майданчику «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн» (FFN).

ФГВФО заявляв, що до складу пулу входять кредити, які були видані компаніям (у т.ч. з агросектору), пов’язаним з одним акціонером. Як зазначалося, прострочка за позиками становить у середньому 6 років. Як констатувалося, більшість кредитів у складі пулу перебуває в заставі НБУ. Як зауважувалося, відповідні активи “до 10 разів торгувалися як окремо, так і у складі пулу в системі ProZorro.Продажі, але жоден покупець поки не виявив до них інтересу” (цитата).

Щодо застави за кредитами Фонд наводив таку інформацію:

“Понад половина її – товари (цукор-пісок, пшениця, кукурудза, ячмінь, ріпак та соняшник), які були взяті в заставу в період 2005-2014 років і вже втратили свою цінність. Також у заставі за 51 кредитом – майнові права, зокрема, по 21 кредитах – це майбутні врожаї кукурудзи та озимої пшениці 2014 року, які на даний час теж нічого не варті.

Серед іншого забезпечення – нерухомість, яку вважають більш-менш «твердою» заставою, але з часом її вартість суттєво знизилася. Серед об’єктів нерухомості: санаторій-профілакторій загальною площею 5 001 кв. м, агропромисловий майновий комплекс загальною площею 10 399 кв. м та цілісний майновий комплекс загальною площею 29 230 кв. м – всі ці об’єкти розташовані в Івано-Франківській області, комерційна нерухомість площею 22 893 кв. м в Черкаській області, кондитерський цех та ще декілька більш дрібних об’єктів.

Вартість усієї заставної нерухомості «на папері» – майже 1 млрд грн сукупно, проте на сьогоднішній день ці об’єкти втратили, за експертними оцінками, більше половини вартості”.