ФГВФО продав пул активів, у т.ч. з борги "Росави" і "Яблуневого Дару", за 850 млн грн

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування повідомив, що 07.11.2019 відбувся продаж пулу активів Дельта Банку, банку “Надра”, банку “Фінанси та кредит”, що складається з прав вимоги та інших майнових прав за кредитними договорами, частина з яких перебуває в заставі НБУ.

Ціна продажу пулу склала 849,4 млн грн і стала рекордною у практиці Фонду гарантування вкладів, при тому, що мінімальна ціна торгів була встановлена на рівні 679,5 млн грн.

Аукціон був проведений за голландською моделлю, що передбачає поетапне зниження ціни.

У процесі конкурентної боротьби переможницею стала одна з двох компаній-учасниць - ТОВ "ФК "Інвестохіллс Веста" (серед засновників - Андрій Волков, екс-глава Альфа-Банку та екс-глава Нацкомфінпослуг, - ред.).

Організатором торгів виступила компанія «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн» (FFN).

Основними активами, включеними до цього пулу, були заборгованість за кредитами групи компаній «Яблуневий дар» та ПрАТ «Росава» (про заставу по активам - тут).

“Стягнення заборгованості групи компаній «Яблуневий дар» перед АТ «Дельта Банк» залежатиме від рішень судів за відповідними позовами, розгляд яких на цей час триває. До того ж одна з компаній, що входять до групи «Яблуневий дар», ТОВ «Танк Транс», на сьогодні перебуває у процедурі ліквідації. 

ПрАТ «Росава», боржник перед АТ «Банк «Фінанси та Кредит», також, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, перебуває у процедурі ліквідації.

Усі активи, включені до пулу, до цього неодноразово виставлялись на торги, спершу вроздріб, а після того, як покупця не було знайдено, - у складі дрібніших пулів”, - йдеться в заяві Фонду гарантування.