ФГВФО продає 14-мільярдний пул активів 17 банків-банкрутів, можливий дисконт - 99%

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування повідомив, що на 12 вересня призначені торги чергового мегапулу стартовою ціною 409,80 млн грн, що включає в себе активи, які виставлялися на продаж у складі 1-1,5-мільярдних пулів, та які не були викуплені.

Мінімально допустима ціна, передбачена на аукціоні, - 82 млн грн. При цьому сумарний обсяг пулу активів - 14,1 млрд грн (у т.ч. 6,3 млрд грн - заборгованість по тілу кредитів; 4,6 млрд грн - нараховані відсотки; 3,2 млрд грн - штрафи й пеня), а заявлена вартість забезпечення - 20 млрд грн.

Як зауважує ФГВФО, кожен актив у складі "мегапулу" був проторгований від 2 до 23 разів.

"Прострочка за всіма кредитами в середньому понад 3 роки. У багатьох активів існують проблеми з заставою. Близько 15% кредитів – беззаставні, суттєва решта втратили забезпечення пізніше в процедурі стягнення боргів, контрольованого банкрутства боржників, через схемні операції з цінними паперами, фіктивною заставою або в інший спосіб, чимало активів обтяжені кримінальними провадженнями.

Цей пул було сформовано за календарним підходом. До його складу входять права вимоги та інші майнові права за кредитними договорами, що укладені з суб’єктами господарювання та фізичними особами, а також дебіторська заборгованість та нерухомість, зокрема, будівля спортивного клубу, боулінгу з баром та основними засобами у вигляді обладнання, загальною площею 2319,6 кв.м., що знаходиться в місті Кременчук", - констатує ФГВФО.

Загалом пул складається з активів сімнадцяти неплатоспроможних банків, а саме: АТ «Дельта Банк», АТ «Банк «Фінанси та Кредит», ПАТ «ВБР», ПАТ «Інтеграл-банк», ПАТ «ЕНЕРГОБАНК», ПАТ «КБ «НАДРА», ПАТ «КРЕДИТПРОМБАНК», АТ «ІМЕКСБАНК», ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ», ПАТ «ДІАМАНТБАНК», ПАТ «ПЛАТИНУМ БАНК», ПАТ «ПРОФІН БАНК», ПАТ «РАДИКАЛ БАНК», ПАТ «УКРБІЗНЕСБАНК», ПУАТ «ФІДОБАНК», ПАТ «Банк «Київська Русь» та АТ «РОДОВІД БАНК».

Торги відбудуться за голландською моделлю аукціону. Організатор відкритих торгів ТОВ «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн». 

Як писав Finbalance, в липні ФГВФО продав 10-мільярдний пул активів десяти банків-банкрутів з дисконтом 99% для компанії, в якої простежувався зв`язок з К. Жеваго.