ФГВФО продає 10-мільярдний мегапул активів трьох банків

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування повідомив, що 4 грудня 2019 на майданчику DebtX призначені торги чергового мегапулу (обсяг прав вимоги - 9,6 млрд грн) за початковою ціною 351,22 млн грн (мінімальна - 70,2 млн грн), що включає в себе активи, які виставлялися на продаж у складі 1-1,5-мільярдних пулів, та які не були викуплені.

“І так само кожен актив попередньо до десятка разів виставлявся на індивідуальні торги. Прострочка за всіма кредитами становить в середньому понад 3 роки. Чимало активів взагалі не мають застави, у багатьох існують проблеми з заставою, приміром обтяження в рамках кримінального провадження. Нерідко застава [обсяг якої - 19,96 млрд грн, - ред.] виводилась через схемні операції з цінними паперами або в інший спосіб.

Цей пул було сформовано за календарним підходом. До його складу входять права вимоги та інші майнові права за кредитними договорами, що укладені з суб’єктами господарювання та фізичними особами, а також дебіторська заборгованість”, - зазначає ФГВФО.

Пул складається з активів трьох неплатоспроможних банків, а саме: Дельта Банку, “Фінанси та кредит”, “Надра”.

Торги відбудуться за голландською моделлю аукціону. Організатор відкритих торгів ТОВ «Дебтекс Україна» (DebtX).

Крім того, 10 грудня у системі ProZorro.Продажі, відбудеться аукціон з продажу пулу активів юридичних осіб, що перебувають на балансі трьох неплатоспроможних банків - ВТБ Банку, Фідобанку, Дельта Банку.

Торги пройдуть за голландською моделлю аукціону.

До складу пулу увійшли права вимоги за 89 кредитами юридичних осіб, 50 кредитами фізосіб. Середня прострочена заборгованість за кредитами – 7 років. Загальна заборгованість за договорами склала 3 137 млн грн. За 84 кредитами тривають судові провадження. Ще 10 кредитів перебувають на опрацюванні Державної виконавчої служби.

Стартова ціна пулу – 645 млн грн. Мінімальна - 129,1 млн грн.

“Значна частина кредитів не забезпечені заставою. Проте декілька з них мають у заставі комерційну нерухомість, зокрема в Одеській та Полтавській областях. У забезпеченні за іншими: цінні папери, товари в обороті, фінансова порука, майнові права, обладнання.

Пул був сформований за календарним підходом. Тобто до його складу увійшли активи що неодноразово (до 11 разів) виставлялись на індивідуальні торги, але не були викуплені”, - зауважує ФГВФО.