ФГВФО повернув Мінфіну 2 млрд грн: їх витратять на програми "5-7-9%" й іпотеку під 7%

Все про економіку та фінанси

За даними ФГВФО, 17 лютого він вчергове здійснив дострокове погашення своїх боргових зобов’язань перед Міністерством фінансів на суму 2 млрд грн.

Із них 1,2 млрд грн – заборгованість за векселем та 0,8 млрд грн – нараховані відсотки.

"Ці кошти будуть спрямовані до Фонду розвитку підприємництва, який цього року, крім реалізації державної програми спрощення доступу мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування «Доступні кредити 5-7-9», відповідатиме за запуск ще однієї ініціативи президента України – програми зі здешевлення вартості іпотечних кредитів для громадян України, зокрема молодих сімей", - йдеться в повідомленні ФГВФО.

Як зауважує Фонд, на початку 2020 року він достроково перерахував Міністерству фінансів 2 млрд грн, які були спрямовані на забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва та реалізацію державної програми «Доступні кредити 5-7-9».

 

ФГВФО зауважує, що протягом 2014-2016 років для забезпечення виплат гарантованого відшкодування вкладникам неплатоспроможних банків Фонд залучив у Міністерства фінансів та Національного банку кредитні кошти, на загальну суму майже 80 млрд грн. Вартість запозичень складала від 9,99 до 14%.

На сьогодні Фонд повністю розрахувався із НБУ, виплативши 25,6 млрд грн із яких 5,5 млрд грн – нараховані відсотки. А також перерахував Міністерству фінансів 19,6 млрд грн, з яких майже 7 млрд грн – нараховані відсотки.

Завдяки цьому достроковому погашенню також зменшилась база нарахування процентів за позиками, і нині залишок боргових зобов’язань Фонду складає 46,94 млрд грн, за якими Фонд до кінця 2031 року має сплатити 64,16 млрд грн відсотків.

Погашення своїх боргових зобов’язань Фонд гарантування здійснює, зокрема, за рахунок надходжень від продажу і управління активами.