ФГВФО: Ощадбанк у жовтні може втратити повну держгарантію по вкладам фізосіб

Все про економіку та фінанси

Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут в інтерв’ю для Liga.net констатувала, що входження Ощадбанку у ФГВФО відклали з 1 липня на 1 жовтня.

На уточнення журналістів, чи заміна липня на жовтень - це вже точно, керівниця ФГВФО зауважила: “Думаю, це точно відбудеться в цьому році”.

“Ощадбанку для цього потрібно зробити дуже велику домашню роботу для вступу в ФГВФО, в цьому сенсі коронакриза внесла великі корективи. Але в цілому, ми рухаємося за планом, хоч і з запізненням.

Поточне законодавство говорить про 1% від статутного капіталу [які Ощадбанк має сплатити як вступний внесок] - для Ощада це дуже великі гроші. Я не бачу сенсу в тому, щоб банк платив нам величезний внесок ціною додаткових вливань з боку держави, які ми в підсумку повернемо знову-таки державі як погашення нашого боргу перед Мінфіном. Тому процес узгодження розрахунків і техніки їх виконання зараз обговорюються. У тому числі і з урахуванням нової "короновірусної" реальності. Не виключаю, що можуть знадобитися законодавчі коригування”, - зазначила С. Рекрут.

Нагадаємо, влада України взяла зобов’язання перед МВФ забезпечити до кінця жовтня 2020 року виконання всіх умов для входження ЄБРР до капіталу Ощадбанку.

При цьому однією з передумов входження ЄБРР в капітал Ощадбанку є втрата ним повної держгарантії по депозитам фізосіб: цей держбанк має стати учасником Фонду гарантування вкладів, як і решта банківських установ, які працюють на ринку та вклади фізосіб у яких гарантуються Фондом в розмірі до 200 тис грн.