ФГВФО не виключає "поодинокі" банкрутства банків у 2020 році

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування вкладів фізосіб не виключає поодинокі банкрутства банків у 2020 році, але не очікує повторення кризової ситуації 2014 року, заявила директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут, пише УНІАН.

"Фонд не виключає того, що у 2020 році можуть бути поодинокі кейси банківських банкрутств - неплатоспроможність", - сказала Рекрут.

Водночас вона зазначила, що повторення кризової ситуації 2014 року не очікується завдяки поточному стану банківської системи та системі раннього реагування на проблеми банків.

Серед основних досягнень у 2019 році керівник фонду назвала завершення ліквідації ряду банків і продаж їх активів, а також зміни у фонді в частині організації підрозділу для відшкодування збитків в результаті дій колишніх власників і керівників збанкрутілих банків.

Ключовими завданнями на наступний рік вона назвала перехід від продажу активів збанкрутілих банків до роботи по стягненню відшкодування з колишніх акціонерів і менеджменту збанкрутілих банків, а також впровадження євродиректив щодо врегулювання неплатоспроможності банків.

Також фонд планує розрахуватися з боргами, підвищити суму гарантованого відшкодування і провести ще одну реорганізацію.

"Наступний рік буде роком змін, роком реформ. Непростий, болісний рік в деяких рішеннях. Рік підбивання підсумків та закладки фундаменту під абсолютно новий формат фонду, під нові цілі та завдання", - підсумувала Рекрут.