ФГВФО: ГПУ поновила слідство в карній справі по екс-топу Дельта Банку на $50,6 млн

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування повідомив, що в грудні 2018 hjre представник Генпрокуратури закрив кримінальне провадження щодо одного з колишніх топ-менеджерів Дельта Банку в справі про виведення з фінустанови 50,6 млн дол з допомогою сумнівних операцій з Bank Winter & Co. (слід розуміти, йдеться про Віталія Масюру, - Finbalance).

Як констатує ФГВФО, після цього він подав скаргу в ГПУ і в Печерський райсуд м. Києва.

“Як наслідок, під час розгляду скарги прокурор ГПУ проінформував слідчого суддю, що досудове розслідування у кримінальному провадженні знову триває.

На даний час Фондом гарантування та АТ «Дельта Банк» планується низка заходів для активізації розслідування”, - зауважує ФГВФО.

При цьому він так описує фабулу цього кримінального провадження:

06.11.2012 один з керівників АТ «Дельта Банк» від імені банку підписав договір зберігання та застави з Bank Winter & Co. Aktiengesellschaft (Австрія). За цим договором АТ «Дельта банк» надав у заставу австрійському банку міжбанківський депозит в доларах США як забезпечення зобов’язань за кредитним договором офшорної компанії Jamico Finance Ltd (Віргінські острови). Крім того, банку Bank Winter & Co. Aktiengesellschaft було надано право самостійно списувати кошти з депозиту після письмового повідомлення про невиконання позичальником зобов’язань за кредитним договором.

Надалі Bank Winter & Co. Aktiengesellschaft спрямував АТ «Дельта Банк» повідомлення про списання коштів з цього депозитного рахунку через невиконання Jamico Finance Ltd зобов’язань за кредитним договором і списав всю наявну на кореспондентському рахунку суму у 50,63 млн доларів США. Жодних документів щодо Jamico Finance Ltd, рішень кредитного комітету, спостережної ради Банку, внутрішніх розпорядження банку з цих питань в АТ «Дельта Банк» немає і в його системах обліку не відображено.

Згаданому колишньому ТОП-менеджеру АТ «Дельта Банк», який безпосередньо підписував договір зберігання та застави з Bank Winter & Co. Aktiengesellschaft, повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України, тобто розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, за що передбачено позбавлення волі від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна та забороною займатися певною діяльністю. Сам підозрюваний під час допиту стверджував, що не підписував договір і листи до нього.

У кримінальному провадженні допитано ряд свідків, проведено п’ять експертиз. Крім цього, Фондом гарантування вкладів на запит Генеральної прокуратури України проведено аналітичне дослідження та надано відповідні висновки з вказаних питань”.

Фонд гарантування зауважує, що балансова вартість активів Дельта Банку за уточненими даними на 01.03.2019 становила понад 89 млрд грн, а оціночна вартість - ледве перевищила 29 млрд грн. При цьому зобов’язання банку відповідно до реєстру акцептованих вимог кредиторів майже сягнула 54 млрд грн.