ФГВФО готовий продати за 542 млн грн олійні активи Дельта Банку, які хоче Веревський

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування повідомив, що 25 червня на майданчику DebtX запланований "голландський" аукціон з продажу пулу активів Дельта Банку, в який входять 14 прав вимоги за кредитними договорами та 7 майнових прав за кредитами, а також дебіторська заборгованість. У забезпеченні за кредитами – об`єкти з переробки сільськогосподарської продукції в Одеській області. Деякі активи перебувають у заставі НБУ та Укрексімбанку.

Початкова ціна лоту – 637 млн грн. У ході торгів вона може знизитися до 541,5 млн грн.

Фонд гарантування нагадує, що мова йде про продаж саме кредитів і прав вимоги, тобто боргів, а не безпосередньо об’єктів нерухомості чи майна у заставі за ними. Це означає, що при купівлі цих активів інвестор отримує можливість працювати з проблемними кредитами.

Зокрема, в заставі за кредитами у складі пулу: комерційна нерухомість загальною площею 39,354 м² та земельна ділянка площею 8,58 га, на якій розташована ця нерухомість; діючий олійножировий виробничий комплекс із доступом до під`їзної залізничної колії та морського транспортного порту; 5,4 га земель комерційного призначення, на яких передбачалося будівництво морського комплексу з перевантаження зернових та двостороннього пірсу; діючий олійножировий комбінат із виробництва маргарину, соняшникової олії та майонезу, розташований на 5,34 га промислових земель поруч із залізничними коліями. Всі ці об’єкти розташовані в Одеській області.

Раніше ці активи близько 20 разів торгувалися як окремо, так і в складі пулу в системі ProZorro.Продажі та на майданчику міжнародного консультанта, зауважує ФГВФО.

Контекст

Як писав Finbalance, 02.06.2020 Госпсуд м. Києва відкрив провадження в справі №910/6939/20 за позовом ТОВ “Фінансова компанія “Скай” до Фонду гарантування та НБУ про визнання укладеним договору за результатами аукціону з продажу активів Дельта Банку, який відбувся влітку 2019 року.

Нагадаємо, ТОВ “ФК “Скай” (кінцевий бенефіціар - Андрій Веревський) стало переможцем аукціону з продажу пулу активів Дельта Банку на 4,9 млрд грн, який відбувся 07.06.2019, запропонувавши за нього 182,5 млн грн (відповідно дисконт становив 96%).

Ця ж структура в березні вже перемагала на аукціоні ФГВФО (з пропозицією 906 млн грн), на якому продавалися ці ж активи Дельта Банку. Однак відповідна угода була заблокована судом на вимогу третьої особи.

ФГВФО повідомляв, що деякі активи із вказаного пулу перебувають у заставі НБУ та Укрексімбанку. Йшлося про заборгованість за кредитними договорами ПАТ "Іллічівський олійножировий комбінат", ПАТ "Одеський олійножировий комбінат" та ТОВ "ВКФ "Олір" ЛТД".

У забезпеченні – в т.ч. 39 тис. м² промислової нерухомості (олійножировий комбінат з обладнанням) та земельна ділянка (площа 8,6 га) в м. Чорноморськ Одеської області; олійножировий комбінат площею 31 тис. м², з обладнанням з виробництва маргарину, кулінарних та кондитерських жирів, соняшникової олії та майонезу, розташований в м. Одеса на земельній ділянці площею 5,34 га.

08.07.2019 НБУ скасував своє рішення щодо погодження реалізації вказаного пулу активів, мотивуючи тим, що “проведений аукціон відбувся з наявністю обставин та можливих маніпуляцій зі сторони покупця, які могли вплинути на результат торгів та реалізацію майна за заниженою вартістю” (цитата).

09.07.2019 ФГВФО ухвалив рішення про скасування результатів торгів, проведених 07.06.2019. Фонд зауважив, що керувався при цьому в т.ч. рішенням правління НБУ про скасування погодження продажу відповідного пулу активів.

Історію з продажем олійно-жирових активів Дельта Банку розслідувало ДБР.

Як писав Finbalance, 14.08.2019 Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити заяву ТОВ “Фінансова компанія “Скай” про вжиття заходів забезпечення позову (в справі №910/10438/19) шляхом накладання арешту й заборони продажу активів Дельта Банку, які входили в згаданий 5-мільярдний пул активів Дельта Банку.

У рамках цього спору ТОВ “ФК “Скай” просило суд скасувати рішення ФГВФО від 09.07.2019 про скасування результатів аукціону від 07.06.2019 з продажу активів Дельта Банку, а також визнати укладеним між фінкомпанією “Скай” і Дельта Банком договір відступлення прав вимог, що були реалізовані на відповідному аукціоні.

Однак зрештою у серпні-2019 ТОВ “ФК “Скай” відкликало вказаний позов.

Після цього ФГВФО знову неодноразово (й безуспішно) намагався продати згадані олійно-жирові активи Дельта Банку (в т.ч. у травні 2020 року).

Про торішнє придбання Веревським в Ощадбанку заводу групи "Креатив" - тут.