ФГВФО готовий продати адмінбудівлю банку "Хрещатик" у центрі Києва за 213 млн грн

Все про економіку та фінанси

За даними Фонду гарантування, він виставив на торги через голландський аукціон у системі ProZorro.Продажі нежитлове приміщення загальною площею – 7499,7 кв.м. Будівля знаходиться у центрі Києва на вул. Прорізній, 8. Раніше там був офіс банку “Хрещатик”. Початкова ціна лоту – 425,13 млн грн. У ході торгів вона може знизитися до 212,6 млн грн.

“Приміщення оснащене інженерними системами: водопостачання, електрозабезпечення, теплопостачання, має товсті кам’яні стіни і високі стелі, що притаманно для центру Києва. Як і більшість споруд на Прорізній, будівля зведена в середині минулого століття в рамках реконструкції міста після війни. Поруч мальовничий сквер та станція метро Хрещатик”.

Дата проведення аукціону: 29 серпня 2019 р. о 09:38.

Як писав Finbalance, 10 травня Госпсуд м. Києва відкрив провадження в справі №910/5971/19 за позовом Фонду гарантування до збанкрутілого банку “Хрещатик” про стягнення 102 млн грн за договором цільової позики №44 від 05.05.2016.

11 травня суд відмовився задовольнити заяву ФГВФО про забезпечення позову шляхом заборони банку “Хрещатик” та будь-яким суб’єктам державної реєстрації прав вчиняти реєстраційні дії по реалізації будь-якого рухомого, нерухомого майна та майнових активів, які належать банку на праві власності.

Свою заяву Фонд гарантування обгрунтував тим, що 23.04.2019 з єдиного держреєстру зникла інформація, що банк “Хрещатик” перебуває у стані припинення. Таким чином, на думку ФГВФО, банк “Хрещатик” знаходиться “поза межами правового поля з боку нагляду та контролю Національного банку України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, отже, є ризик реалізації майна та немайнових активів банку, що ускладнить або унеможливить виконання рішення суду” (цитата).

Натомість суд зазначив, що “позивачем не надано будь-яких належних доказів на підтвердження того, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду” (цитата).

18.06.2019 НБУ відправив банк "Хрещатик" на повторну ліквідацію.

28.03.2019 Шостий апеляційний адмінсуд відмовився задовольнити апеляційні скарги НБУ і Фонду гарантування та залишив без змін рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 27.12.2018 (в справі №826/3021/18), яким скасовано рішення Нацбанку про відкликання банківської ліцензії банку “Хрещатик”, рішення ФГВФО про запровадження тимчасової адміністрації у банку, продовження строків тимчасової адміністрації та ліквідацію цієї фінустанови. Цією ж постановою зобов’язано НБУ повернути для банку “Хрещатик” банківську ліцензію, а Фонд - повернути банку свідоцтво учасника Фонду.

За даними Фонду, розмір його непогашених кредиторських вимог до банку “Хрещатик” на 25.03.2019 становила 193,75 млн грн, сума непогашених вимог інших кредиторів – 5,1 млрд грн, а оціночна вартість ліквідаційної маси “Хрещатика” - лише 1,54 млрд грн.

"Це означає, що банк за рахунок свого майна та активів здатен задовольнити лише 30,34% вимог своїх кредиторів. Якщо ж ліквідацію банку не буде здійснено, ані Фонд, ані інші кредитори не отримають належні їм кошти.

До того ж, цим судовим рішенням скасовано і усі реєстраційні дії, пов’язані з внесенням записів про уповноважених осіб та щодо перебування ПАТ «КБ «Хрещатик» в стані припинення. Наслідком цього стане відновлення контролю акціонерів над неплатоспроможним банком та активами, які в ньому залишилися, що означає втрату кредиторами можливості повернути собі кошти за рахунок реалізації цих активів", - зауважував ФГВФО.

Окремо Фонд вказував, що рішення у справі №826/3021/18 ухвалено на основі рішення у справі №826/6665/16, яким скасовано рішення Національного банку України про віднесення ПАТ «КБ «Хрещатик» до категорії неплатоспроможних за позовом кредиторів банку.

"Справа наразі перебуває на перегляді у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду і, враховуючи позицію Верховного Суду у справі №805/1312/16-а, прогнозованим є задоволення заяви Національного банку України, адже позов подано особою, яка не має права оскаржувати рішення НБУ", - зазначав ФГВФО.