ФГВФО готовий продати 11-мільярдний пул активів 5 банків-банкрутів з дисконтом 99,99%

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування вкладів повідомив, що 4 червня виставить на продаж пул активів п’яти неплатоспроможних банків - ВТБ Банку, банку "Фінанси та кредит", Діамантбанку, Фідобанку, банку "Траст".

Торги пройдуть на майданчику «Дебтекс Україна» (DebtX) за голландською моделлю аукціону.

"До складу пулу увійшли 220 прав вимоги та інших майнових прав за кредитними договорами, а також дебіторська заборгованість. Середня прострочка за кредитами – 8 років. Загальна заборгованість за договорами становить 11,02 млрд грн. За більшістю з кредитів тривають судові справи, за 50 кредитними договорами відкриті провадження Державної виконавчої служби, за 15 – кримінальні справи. 34 позичальники зареєстровані в зоні проведення ООС, на непідконтрольній території.

У забезпеченні за кредитами – комерційна нерухомість загальною площею 50 700 м², зокрема, у місті Донецьк, склад негорючих матеріалів площею 13 650 м² у Вінницькій області, нежитлова будівля загальною площею 28 558,2 м² в Чернігівській області, а також інша комерційна нерухомість загальною площею 11 191 м² в Харківській, Київській, Запорізькій та Чернігівській областях. Також у забезпеченні за кредитними договорами знаходиться житлова нерухомість загальною площею 8867 м², 21 земельна ділянка загальною площею 14,3 га, майнові права, транспорт і фінансова порука", - йдеться в повідомленні ФГВФО.

Стартова ціна пулу – 458,4 млн грн. У ході торгів вона може знизитися до 91,7 млн грн.

"До складу пулу увійшли активи, які раніше виставлялись на торги, але не були викуплені", - зауважує Фонд гарантування.